Coraz więcej osób zajmujących się budową domu decyduje się na stawianie jakości ponad niską cenę. Dzięki temu budynek jest wykonany z najlepszych materiałów, jest doskonale ocieplony, zaizolowany, sprawnie ogrzewany w okresie zimowym czy chłodzony latem.

Ocieplenie pianką jest popularne

ocieplenie poddasza piankąNiska cena może być zachęcająca na początku, ponieważ jak wiadomo budowa domu jest bardzo kosztowna. Jednak z perspektywy czasu można zauważyć, że tanie często oznacza złe, a remonty są bardzo kłopotliwe. Nic więc dziwnego, że skuteczne ocieplenie poddasza użytkowego pianką jest obecnie coraz bardziej popularne. To nie tak drogie rozwiązanie, a przy tym najlepsze i najtrwalsze. Jakie zalety ma pianka poliuretanowa? Przede wszystkim jest ona odporna na różne czynniki zewnętrzne, zarówno takie jak wilgoć, promieniowanie UV, niskie temperatury, jak i na uszkodzenia chemiczne, na przykład pod wpływem rozpuszczalników czy płynów budowlanych. Dzięki temu taka izolacja jest niemalże idealna. Nie będzie się utleniać, filcować się, czy czy tracić swoich właściwości ociepleniowych. Warto także zaznaczyć, że pianka poliuretanowa jest nieszkodliwa dla zdrowia, nawet dla alergików. Nie posiada zapachu, nie powoduje podrażnień, a jej resztki nie unoszą się w powietrzu i nie drażnią naszej skóry, tak jak to ma miejsce w przypadku stosowania wełny mineralnej.

ocieplenie poddasza piankąWażną zaleta pianki poliuretanowej jest fakt, iż bardzo szybko zastyga, a po tym wystające krawędzie (np. przy drzwiach) można dociąć nożem. To przyspiesza prace budowlane, nie ma przestojów na budowie. Pianka może być stosowana zarówno do ociepleń zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Z pomocą pianki można zaizolować cały dom, od fundamentów, przez podłogi, ściany, kończąc na poddaszu użytkowym. Dzięki temu jedną metodą możemy zabezpieczyć cały nasz budynek. Pianka przylega dokładnie do ocieplanego miejsca, dzięki czemu nie ma żadnych łączeń, ani spoin. Nie ma mostków cieplnych, ani przerw. Natrysk pianki można wykorzystywać także w miejscach gdzie wykonane są instalacje wodnokanalizacyjne, czy też przy ogrzewaniu podłogowym, gdzie potrzebny jest materiał, który całą instalację dobrze pokryje. Podsumowując, natrysk pianki poliuretanowej jest szybki i skuteczny. Jest uniwersalny, nadaje się do ociepleń całego budynku, można go stosować przy instalacjach wodnych i grzewczych.

Nadaje się do stosowania w domu w którym mieszkają alergicy, nie pyli, nie siepie się, nie powoduje podrażnień. Jest to po prostu najlepsza na rynku metoda na ocieplenie nie tylko poddasza użytkowego.