Zalety listew sufitowych z polistyrenu

listwy sufitowe z polistyrenu

Podczas projektowania i wykańczania wnętrz może nam się zdarzyć zapomnieć o ważnych szczegółach. Skupimy się na wyglądzie całości i pominiemy pewne kwestie, które mają jednak znaczenie dla efektu końcowego. Na przykład – bardzo wiele osób bagatelizuje rolę sufitu w aranżacji wnętrza.

Listwy sufitowe to ciekawa opcja

listwy sufitowe z polistyrenuNa podłogę każdy zwraca uwagę, natomiast sufit traktowany jest po macoszemu. Tymczasem warto zadbać o detale, dzięki którym także sufit będzie miał wpływ na wygląd pomieszczenia. Oczywiście nie chodzi tutaj o jego barwę – tutaj najwięcej osób stawia jednak na tradycję i decyduje się na pozostawienie bieli. Jest to zresztą korzystne posunięcie, ponieważ taki biały sufit rozjaśnia wnętrze i optycznie je powiększa. Ale ważną kwestią jest estetyczne wykończenie sufitu w miejscach, w których łączy się on ze ścianami. Ciekawą, stylową opcją, są listwy sufitowe z polistyrenu, które prezentują się naprawdę ładnie. Dlaczego z polistyrenu? Ponieważ jest to materiał całkowicie bezpieczny, takie listwy nie mają w swoim składzie żadnych toksycznych substancji, które mogłyby się wydzielać niepostrzeżenie przez lata eksploatacji. Listwy z polistyrenu mogą być stosowane nawet w miejscach, w których przebywają alergicy.

listwy sufitowe z polistyrenuPoza tym materiał ten posiada stabilność wymiarów – nie kurczy się ani nie rozszerza pod wpływem warunków środowiskowych, na przykład temperatury. Dzięki temu po zamontowaniu taka listwa przez wiele lat będzie prezentowała się bardzo dobrze. Jeśli już jesteśmy przy montażu, warto wspomnieć o tym, że jest on zwykle szybki i nie wymaga wielkiego wysiłku. Powinien poradzić sobie z nim każdy, nawet osoba nieposiadająca dużego doświadczenia. Wśród zalet, jakie posiadają listwy sufitowe wykonane z polistyrenu, warto wymienić także dużą odporność na ścieranie oraz utlenianie. Producenci dostarczają zazwyczaj te listwy białe, o gładkiej powierzchni gotowej do malowania. Możemy jeśli chcemy pomalować je na dowolny kolor, który będzie pasował do naszej aranżacji wnętrza. Za pomocą takich listew można skutecznie zamaskować przewody elektryczne czy inne kable, jak też jakieś niepożądane otwory. Bez wątpienia takie listwy sufitowe mają więc znaczenie dla estetyki wnętrza.

Słowem podsumowania, chociaż w aranżacji wnętrz najwięcej uwagi poświęcamy wyborowi koloru ścian oraz doborowi mebli, to nie należy zapominać o takich detalach jak niepozorne listwy sufitowe, które mają jednak ogromne znaczenie dla efektu końcowego. Tak zwyczajne elementy pozwalają na uzyskanie wrażenia wyjątkowej estetyki pomieszczenia.

Zalety listew sufitowych z polistyrenu
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669