Zalety dwupłaszczowego zbiornika na olej

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowy

Dokonanie wyboru właściwego ogrzewania dla domu lub dla budynku firmowego wiąże się z konsekwencjami, jakich często nie bierzemy nawet pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Kierujemy się zazwyczaj ceną konkretnego rozwiązania lub materiału opałowego. Tymczasem należy zwrócić uwagę na wiele innych czynników.

Zbiornik na olej do domu

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowyWybór pada najczęściej na standardowy kominek, który, owszem, cieszy oko i przynosi bardzo przyjemny komfort cieplny w okresie jesienno-zimowym, jednak wymaga on dużo zachodu podczas czyszczenia, a także wygospodarowania odpowiedniego miejsca na działce lub w piwnicy, gdzie przetrzymywany będzie materiał opałowy, czyli drewno. To także konieczność ciągłego donoszenia drewnianych pieńków i pilnowanie, żeby ogień nie przygasł. O wiele lepszym rozwiązaniem może okazać się duży dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowy, który zasili cały dom lub biuro w energię cieplną i nie wymaga takiego zachodu, jak inne rodzaje ogrzewania. Oczywiście rozwiązanie to nie wyklucza możliwości wybudowania przytulnego kominka – może on stanowić uzupełnienie grzania olejem, a także ciekawy element wystroju. Sam zbiornik umieszcza się na zewnątrz w odpowiedniej odległości od budynku i działki sąsiadów, a także najbliższego ujęcia wody pitnej.

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowyDobrej jakości zbiornik nie wymaga specjalnej zabudowy – wykonany jest on z niezwykle trwałych polietylenów odpornych na korozję, a także oddziaływanie warunków zewnętrznych, takich jak silny wiatr, ulewne deszcze oraz intensywne promieniowanie słoneczne. Podwójny płaszcz zapewnia ponadto skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego bez obaw można go ustawić nawet na bardzo ruchliwym parkingu przed budynkiem firmowym, gdzie może być narażony na kolizję z jeżdżącymi pojazdami – w razie zderzenia powierzchnia zbiornika odkształca się czasowo, natomiast po chwili powraca na swoje pierwotne miejsce. Dwa płaszcze to także brak konieczności budowania specjalnej wanny, która zgromadziłaby ciecz w razie ewentualnego jej wycieku – pojemnik wystarczy umieścić na utwardzonej powierzchni, żeby mógł spełniać swoją funkcję. Drugi płaszcz powinien stanowić minimum 110% objętości tego właściwego, w którym przetrzymywany jest olej.

Wszystko po to, żeby mieć stuprocentową pewność, że pomieści on całą ciecz na wypadek wycieku, a także wyrówna różnicę ciśnień, całkowicie redukując możliwość uszkodzenia płaszcza zewnętrznego. To bardzo bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu spokojnie można zapewnić stały dostęp do paliwa grzewczego dla domu zarówno w okresie grzewczym, jak i poza nim.

Zalety dwupłaszczowego zbiornika na olej
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552