Zalety akrylowych farb

farby

Odpowiednia farba fasadowa sprawi, że elewacja będzie fantastycznie kolorowa. Dodatkowo barwa wytrzyma wiele sezonów. Aby jednak tak było, emulsja musi być mrozoodporna i wytrzymała na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Wybór właściwej farby jest problematyczny, jednak istnieją rozwiązania, która warto polecić. Emulsja akrylowa jest doskonale odporna na skrajne warunki atmosferyczne i niepodatna na działanie promieni UV.

Uniwersalne farby akrylowe

farby To sprawia, że farba tego typu doskonale sprawdzi się na fasadzie domu. Emulsje akrylowe cieszą się niespadającą popularnością, ponieważ mają wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze farby tego typu mają bardzo intensywną barwę i są nienasiąkliwe – nie chłoną szkodliwych substancji, które mogłyby osłabić kolor, przez co elewacja straciłaby na estetyce. Doskonała odporność na zabrudzenia sprawia też, że fasady budynku nie trzeba czyścić. Dodatkową zaletą emulsji akrylowych jest to, że mogą być używane zarówno na podłożach organicznych, jak i mineralnych. Akrylowe farby w Lublinie są więc nie tylko trwałe, ale również uniwersalne. Bardziej paroprzepuszczalne są co prawda emulsje silikonowe, jednak sięgając po połączenie obu produktów – wyroby akrylowo-silikonowe – można uzyskać farbę przepuszczającą wilgoć, trwałą i wyglądającą fantastycznie.

farby Wracając do zalet emulsji akrylowych – to znakomity produkt, którym można pokryć fasadę budynku również ze względu na doskonałą przyczepność. Dzięki temu, że farba tworzy na ścianie szczelną powłokę, można znakomicie zabezpieczyć elewację. Ze względu na swoje właściwości emulsja akrylowa może być stosowana na przykład na zagruntowanym tynku, drewnie, gipsie, tworzywach sztucznych, powierzchni betonowej czy zagruntowanej oraz wykonanej z płyt karton-gips. Jeśli chodzi o użytek zewnętrzny, farba tego rodzaju będzie świetna na betonie czy cegle ceramicznej, a także na zagruntowanych tynkach. To czyni z emulsji bardzo uniwersalny produkt, który warto wybierać – nie żółknie i wytrzyma wiele lat. Farba akrylowa ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest przyczepność, dzięki której produkt doskonale nadaje się na różne powierzchnie – bez względu na to, czy chodzi o beton, karton-gips czy tworzywa sztuczne, sprawdzi się znakomicie.

Oprócz tego emulsja akrylowa pozwala nadawać elewacjom intensywną barwę, która pozostanie na ścianie długo. Farba tego rodzaju nie jest bowiem nasiąkliwa – nie chłonie substancji, które mogłyby zaszkodzić kolorystyce ścian. Dzięki temu elewacja bardzo długo pozostaje estetyczna.

Zalety akrylowych farb
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755