Od kilku lat przymierzaliśmy się z mężem do wymiany okien i parapetów w domu. Jednak stwierdziliśmy, że o wiele bardziej opłaci nam się zrobić to razem z generalnym remontem, gdyż wymiana okien łączy się z kuciem ścian i dużym bałaganem.

Parapety – co warto wiedzieć?

parapetyGdy w końcu uzbieraliśmy potrzebny nam fundusz zakupiliśmy nowe okna i parapety. Długo debatowaliśmy nad tym, czy wybrać okna z naturalnego drewna czy z PCV. Gdybyśmy zdecydowali się na drewniane, konieczne byłyby i takie parapety, do tego trzeba się przygotować na ich konserwację i co kilkuletnią wymianę lakieru. Postanowiliśmy więc, że najlepiej będzie, gdy wybierzemy okna PCV z ładnym laminatem imitującym ciemne drewno. Są one w przystępnej cenie,a do tego praktyczne i nie zawodne. Do tego najbardziej odpowiadały nam parapety z kamienia naturalnego czyli marmuru. Pozostała jeszcze kwestia doboru farb, a także obudowy do naszego starego kominka. Długo debatowaliśmy nad tym, czy lepiej wybrać droższą ale ekskluzywną wersję typu naturalny kamień, czy tańszą ale mniej widowiskową ściankę gipsowo-kartonową. Mój mąż nie był przekonany co do kamienia jednak użyłam argumentu, że kominki z marmuru bardzo prosto się czyści, a że ja sprzątam, to ja zadecyduje. To wystarczyło.

Prace były długie i uciążliwe. Na szczęście panowie wymieniający nam okna byli na tyle profesjonalni, że każdego dnia wymieniali je w innym pokoju, w związku z czym na noc nie pozostaliśmy z dziurą w ścianie.