projektant wnętrz

Wykorzystanie zwierzęcych motywów we wnętrzu

Różnego rodzaju trendy w architekturze wnętrz mogą sprawiać, że ciężko zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Zazwyczaj podobają nam się zupełnie sprzeczne ze sobą style i nie potrafimy wybrać jednego. Jeśli umiemy to zrobić – to już sukces. Niektórzy zastanawiają się na przykład nad tym, czy dobrym akcentem do ich wnętrza będą motywy zwierzęce, które ostatnio cieszą się dużą popularnością.

Aranżacje z motywem zwierzęcym

projektant wnętrzFaktycznie, takie motywy mają duży potencjał i mogą być wykorzystane w każdym wnętrzu, ważne, żeby stosować je umiejętnie. Dobry projektant wnętrz może udzielić nam wiele wartościowych wskazówek w tym temacie. Przede wszystkim zastanówmy się, czy zależy nam na imitacji skóry zwierząt – to znaczy pasków zebry czy tygrysa, a nawet kropek dalmatyńczyka lub krowich łat – czy może chcemy wykorzystać podobizny całych zwierząt w postaci figurek i tym podobnych. W tej drugiej opcji największą popularnością cieszą się podobizny nosorożców, lwów czy hipopotamów, a także ptaków oraz jeleni. I nie muszą to być dekoracje w naturalnych barwach tych zwierząt, ale także zupełnie abstrakcyjnych. W sklepach z dodatkami znajdziemy też różne rozmiary i stylistykę takich dekoracji. Najczęściej wykorzystywana jest pierwsza opcja – a więc wzory skóry zwierzęcej. To sprawdza się na przykład przy meblach. Komplet wypoczynkowy w jednolitej barwie możemy pokryć kocem czy poduszkami w lamparcie cętki lub pasy zebry.

projektant wnętrzMożemy zakupić również folię PCV z takim wzorem, którą zastosujemy do zabezpieczenia krawędzi mebli, jednak jest to rozwiązanie odważne, na które nie każdy się decyduje (z prostego względu – koce czy poduszki w lamparcie cętki możemy wymienić na nowe, a w przypadku zastosowania folii PCV do zabezpieczania mebli, możemy mieć później kłopot ze zmianą tego wykończenia). Zamiast tego możemy wykorzystać motyw zwierzęcy na ścianie – na przykład kupując fototapetę. Fototapety są obecnie bardzo popularne, gdyż grafika na nich jest zawsze najwyższej jakości. Nie musimy naklejać fototapety na całą ścianę, a na przykład jedynie na wybrany jej fragment. Zamiast fototapety można zastosować też naklejki winylowe czy lateksowe – ale to rozwiązanie jest wybierane najczęściej do kuchni, bo takie naklejki dobrze sprawdzają się w przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi a także do ozdobienia lodówki.

Jeśli chodzi zaś o łazienkę, tutaj sprawa jest prosta, bo w ofercie producentów znajdziemy szeroki wybór glazury z wzorami zwierzęcymi. W sypialni zaś sprawdzi się pościel z takim motywem lub, co mniej oklepane, zasłony. Jak widać, projektowanie wnętrza z wykorzystaniem motywów zwierzęcych wcale nie musi być trudne.