Wybór odpowiedniego wzoru kostki brukowej i jej ułożenie

układanie kostki brukowej

Kostka brukowa to wyjątkowo dobry materiał na różnego rodzaju chodniki, podjazdy, alejki czy ogrodowe ścieżki. Duża różnorodność kolorów, form i wielkości pozwala na ogromną swobodę w zakresie tworzenia wzorów, które będą stanowiły unikalną ozdobę otoczenia domu.

Kostka brukowa w różnych rozmiarach

układanie kostki brukowejWarto szerzej zainteresować się tym tematem już na etapie planowania budowy domu, choćby po to, aby mniej-więcej wybrać wzór, który będzie pasować na docelową szerokość podjazdu lub chodnika. Oczywiście, dotyczy to tylko bardziej złożonych wzorów, na przykład takich, w których przewijają się figury geometryczne lub skomplikowane zawijasy, ponieważ wymagają one bardzo dokładnego zaplanowania i pozostawienia, na wszelki wypadek, do kilkudziesięciu centymetrów wolnej przestrzeni na ewentualne poprawki wzoru. Oczywiście, można zdecydować się na prosty wzór, któremu ograniczenie szerokości nie będzie wcale szkodzić, ponieważ całkowicie omija ten konkretny problem: wystarczy skorzystać z kostki w kontrastowym kolorze i użyć jej do dekoracyjnej krawędzi chodnika lub podjazdu. Nie musi ona wcale być prosta i równa; można zaszaleć z pomysłami i stworzyć projekt lekkich łuków i nierównych linii, co nadaje całości wrażenia lekkości i elegancji.

układanie kostki brukowejTo duży efekt osiągnięty przy minimalnym tylko nakładzie wysiłku i materiału, co sprawia, że jest to bardzo interesująca opcja. Do tego jest to wzór raczej uniwersalny, który w każdym właściwie otoczeniu ma szansę wyglądać dobrze. Bardziej skomplikowane wzory kostki brukowej powinny zostać dobrze dopasowane do otoczenia, stylu budynku, a nawet do ogólnej kolorystyki, na co pozwala rosnąca różnorodność kolorów kostki. Przy jej układaniu należy pamiętać, że poszczególne partie kostki będą się od siebie do pewnego stopnia różnić kolorem. Dlatego też należy mieszać je na bieżąco, aby uniknąć dużych rozbieżności kolorystycznych między jedną częścią podjazdu czy chodnika a drugą. Skomplikowane wzory zajmują więcej czasu przy układaniu, dlatego też warto porównać różne oferty i sprawdzić, które z nich oferują szybkie układanie kostki brukowej w Toruniu, Warszawie, Trójmieście… Dzięki temu szybciej będzie można się cieszyć gotowym podjazdem, ścieżką albo alejką. Jeśli samemu nie ma się pomysłu na ciekawy wzór, warto spytać, czy firma zajmuje się także projektami ułożenia kostki brukowej.

Większe doświadczenie w tym zakresie na pewno okaże się bardzo pomocne, a do tego specjaliści szybciej dopasują właściwy wzór na docelową szerokość. Sprawia to, że prace przebiegają sprawnie, a sami właściciele domu mają jeden problem mniej do rozwiązania.

Wybór odpowiedniego wzoru kostki brukowej i jej ułożenie
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669