Wybór odpowiedniego drewna na taras

modrzew syberyjski

Własny taras, odpowiednio zagospodarowany i zadbany, w otoczeniu pięknej zieleni, to powód do chluby dla właściciela. Wiele osób przykłada ogromną uwagę do każdego elementu, który składa się na jego taras, aby prezentował się jak najlepiej i doskonale spełniał swoją funkcję.

Modrzew syberyjski to dobry wybór

modrzew syberyjskiW grę wchodzą tu kwestie estetyki, wygody i trwałości, które są nierozerwalnie ze sobą powiązane. Na szczęście w sklepach dostępnych jest wiele rozwiązań, które spełniają nawet najwyższe wymagania. Ogromny wybór tarasowych mebli wypoczynkowych czy do przechowywania (np. poduszek z foteli, gdy się z nich nie korzysta) pozwala na stworzenie komfortowego miejsca do wypicia porannej kawy, relaksu po pracy czy spotkania z przyjaciółmi. Dzięki dekoracyjnym donicom i roślinom taras prezentuje się pięknie, pachnie kwiatami i pozwala na wypoczynek w cieniu, a także stanowi doskonałe połączenie pomiędzy domem i ogrodem. Niezwykle ważny jest też wybór materiałów do konstrukcji oraz odpowiednia budowa, aby taras był odpowiednio trwały i odporny na różne czynniki atmosferyczne i działanie wody. Ważna jest trwała podbudowa, skuteczne odprowadzanie wody opadowej oraz materiał na posadzkę. Jednym z najchętniej wybieranych materiałów jest drewno.

modrzew syberyjskiJego ciepły charakter i naturalność doskonale pasują do domu utrzymanego w dowolnym stylu, a różnorodna kolorystyka i usłojenie sprawiają, że każdy taras jest inny. Drewno stosowane na taras powinno być odpowiednio wytrzymałe i odporne na złą pogodę, co wyklucza wiele rodzimych gatunków, które szybko niszczeją w niesprzyjających warunkach, więc wymagają częstej konserwacji i wiele uwagi. Wśród gatunków najchętniej wybieranych na taras znajduje się modrzew syberyjski z Warszawy, którego cechy sprawiają, że jest to bardzo dobry wybór. Przede wszystkim jest to drewno odporne na deszcz czy mróz, a także na rozwój grzybów i pleśni. Modrzew syberyjski cechuje też wysoka różnorodność kolorów: można znaleźć zarówno deski jasne, w odcieniach miodu, jak też ciemniejsze, czerwono-brunatne, dlatego dopasowanie kolorystyki drewna do planów na taras nie sprawia żadnych trudności. Kolejną istotną cechą jest jego wysoka wytrzymałość mechaniczna, dzięki której deski nie ulegają łatwo uszkodzeniu, co niewątpliwie jest istotne przy częstym użytkowaniu tarasu. Modrzew syberyjski wyróżnia też gęste, wyraźne usłojenie, dające deskom wysokie walory dekoracyjne.

Jak każde drewno, także modrzew podlega z czasem zmianie barwy pod wpływem słońca i ulega patynowaniu. Można temu zapobiec stosując olejowanie, dzięki czemu łatwiej zachować naturalną barwę, choć wiele osób ceni sobie efekt naturalnie starzejącego się drewna.

Wybór odpowiedniego drewna na taras
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552