Blaty dostępne są w sklepach w naprawdę wielkim wyborze. I nie chodzi tu wcale o różnicowane na blaty kuchenne i blaty łazienkowe, ale o wielkość materiałów, z których mogą być wykonane, z czego popularność zdobyły niedawno blaty corian. Wybór tego właściwego blatu nie jest więc taką prostą sprawą.

Świetny wygląd i ponadprzeciętna trwałość blatów corian

blaty corianPod uwagę należy wziąć nie tylko nasze możliwości finansowe, ale również to, na jakich właściwościach blatu zależy nam najbardziej. Ciekawą propozycją są blaty corian. To interesujące rozwiązanie poleca się wszystkim tym osobom, którym zależy przede wszystkim na trwałości oraz doskonałym wyglądzie. Blaty corian są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie rysują się, nie pękają nawet wtedy, kiedy ustawi się na nich garnek dopiero co zdjęty z palnika. Z całą pewnością znacząco ułatwia to pracę w kuchni. Polecane są również dla tych osób, którym szczególnie zależy na bezproblemowym utrzymaniu blatów w czystości. Propozycją doskonałą dla osób ceniących nowoczesne, a zarazem oryginalne rozwiązania, są blaty szklane. Tutaj warunek jest jednak jeden: nie można decydować się na wykonane ze szkła klejonego. W grę wchodzi jedynie szkło hartowane, które nie tylko dobrze jest prezentuje, jest trwałe, ale także nie pęknie w najmniej odpowiednim momencie.

Ci, którzy zaliczają się do miłośników klasyki, powinni natomiast postawić na blaty drewniane. Niestety, decydując się na nie, trzeba pamiętać, aby nie ustawiać na nich rozgrzanych naczyń. Należy je także codziennie dokładnie wycierać, bo powstałe na ich powierzchni plamy mają tendencję do tego, że trudno je usunąć.