Wiata garażowa – charakterystyka

Konstrukcja

Coraz częściej spotykanym trendem na posesjach polskich domów są osobno wznoszone specjalne wiaty, będące alternatywą dla tradycyjnych garaży. Producenci wiat oferują mnóstwo różnych projektów, indywidualnie dostosowanych do wielkości i kształtu posesji. Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć ten zakup.

Projekt i aranżacja wiaty

ProjektPrzede wszystkim, jest to świetne rozwiązanie dla tych domów, które nie posiadają dobudowanego garażu. Budowa wiaty jest mniej czasochłonna. To osobna niezależna konstrukcja wznoszona z osobnych materiałów, którą można idealnie dopasować do każdego domu. Zasadniczo konstrukcje tego typu wykonuje się ze stali lub drewna. Odpowiednio zaimpregnowana wiata drewniana jest szczególnie odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz fantastycznie się prezentuje, zwłaszcza na posesjach prywatnych domów jednorodzinnych. Drewniane słupy mocuje się do fundamentów za pomocą łączników. W przypadku wiat, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie drewna klejonego, dzięki któremu można swobodnie formować kształt zadaszenia. Poza tym sklejka nie kurczy się, jest sztywna i wytrzymalsza, niż lite drewno. Wiata garażowa stanowi świetne uzupełnienie pustych przestrzeni na naszej posesji, które można by praktycznie wykorzystać.

KonstrukcjaMnogość rozwiązań i pomysłów daje pole do wyobraźni zarówno fachowcom, jak i klientom, którzy wspólnie opracowują plan budowy. Dzięki temu każda wiata może być wyjątkowa i niepowtarzalna. Odpowiedni projekt sprawi, że będzie służyła zarówno jako piękna ozdoba posesji, jak i praktyczne zadaszenie dla naszych cennych czterech kółek. Wybierać możemy spośród wielu różnych technik jej budowy. Nasza wiata może mieć zadaszenie łukowe, proste lub w kształcie eska. Ekipa budowlana jest w stanie przyłączyć dach wiaty do ściany domu lub wznieść ją osobno jako stojącą niezależnie konstrukcję na czterech słupach. Może mieć charakterystyczną zabudowę żaluzjową, pełniącą jednocześnie role ścian i zasłon, jak również składać się z samego szkieletu, czyli słupów i zamocowanym na nich dachu. Jeśli posiadamy dwa samochody, możemy zlecić budowę większej wiaty na wymiar, która pomieści więcej niż jeden pojazd. Możliwości, jakie daje taki projekt, nie kończą się wyłącznie na posiadaniu osobnego garażu. W ramach jednej konstrukcji możemy wybudować wiatę połączoną z zabudowanym pomieszczeniem gospodarczym przeznaczonym na narzędzia i inne asortymenty.

Fenomen wiat polega przede wszystkim na tym, że ich projekt jest całkowicie elastyczny względem reszty domu i całej posesji. Mając odpowiednio rozrysowany plan, dopasujemy właściwe zadaszenie pod wielkość terenu i wymiary naszego pojazdu. Wiata to jedna z tych konstrukcji, w których funkcjonalność łączy się z piękną ekspozycją. Dbałość o szczegóły i kreatywne podejście do projektu to gwarancja pewnej inwestycji. Jak najbardziej warto.

Wiata garażowa – charakterystyka
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755