Usługi cyklinowania w Bydgoszczy

Decydując się na drewnianą podłogę, należy mieć świadomość, że jej długotrwałe użytkowanie wymagać będzie konserwacji. Istnieje kilka sposobów zabezpieczania podłogi przed uszkodzeniami i zniszczeniem. Najprostszy z nich to regularne stosowanie powszechnie dostępnych środków chemicznych. Płyny do podłóg ulepszają wygląd podłóg na co dzień, jednak nie są w stanie zagwarantować wieloletniej ochrony. Do tego celu służą lakierownie i olejowanie. Choć są to skuteczne metody, z czasem i tak potrzebna będzie renowacja powierzchni.

Jak przebiega cyklinowanie parkietu?

Obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest cyklinowanie podłogi. Dzięki zdarciu najwyższej warstwy parkietu możliwe jest wyrównanie powierzchni. Następnie szlifuje się podłogę, a w międzyczasie wypełnia przestrzenie powstałe między pojedynczymi deskami. Po zakończeniu tych działań niezbędne jest polerowanie parkietu. Procesem następującym po cyklinowaniu jest zazwyczaj ponowne wykończenie podłogi poprzez olejowanie lub lakierowanie. Na terenie całej Polski zapłacimy mniej więcej tyle samo za cyklinowanie – usługi w Bydgoszczy wyceniane są od 20 zł za metr kwadratowy. Należy przy tym uwzględnić, że jest to cena za samą pracę, a nie materiały użyte podczas jej świadczenia. Na koszty wpływają także dodatkowe czynności wykonywane przy okazji cyklinowania, na przykład lakierowanie.

Wybierając firmę, która będzie wykonywać dla nas usługę, powinniśmy mieć świadomość, że na efekty cyklinowania wpływa jakość używanego przez robotników sprzętu. Najważniejszym narzędziem jest cykliniarka służąca do zdzierania warstwy powierzchniowej desek podłogowych. Niezbędny jest również odkurzacz, dzięki któremu można będzie usunąć pył powstały podczas pracy. Wiele bydgoskich firm oferuje cyklinowanie bezpyłowe – możliwe dzięki wykorzystaniu urządzeń, które same w sobie zawierają odkurzacz. Niezależnie od metod wykorzystywanych przez usługodawcę ważne jest, aby sprzęt był profesjonalny i działał dokładnie. Firmy wykonujące cyklinowanie w Bydgoszczy często zajmują się również innymi pracami dotyczącymi podłóg, m.in. kładzeniem parkietów i ich naprawą. Możliwe jest także wykonanie samego olejowania lub lakierowania w przypadku, gdy podłoga jest nowa i cyklinowanie nie jest potrzebne.

Dzięki profesjonalnym usługom związanym z konserwacją podłóg można cieszyć się dobrze wyglądającą podłogą przez długi czas. Renowacja parkietu pozwala na przywrócenie dawnego blasku powierzchni i osiągnięcie efektu nowości. Szeroka oferta firm w Bydgoszczy zajmujących się cyklinowaniem umożliwia klientom wybór profesjonalnej usługi w odpowiedniej cenie.

Usługi cyklinowania w Bydgoszczy
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4979