Sztuczna trawa na taras, balkon i nie tylko

sztuczna trawa na taras

Wykończenie czy remont wnętrz nie jest trudny. Kolory ścian mają się nam podobać, meble być wygodne, a dekoracje stylowe. Problem zaczyna się wtedy, kiedy trzeba zaaranżować taras, balkon, czy altanę ogrodową. Trzeba to zrobić tak, by całość dobrze się prezentowała, ale jednocześnie była odporna na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, czy stałe działanie wilgoci.

Doskonała trawa syntetyczna

sztuczna trawa na tarasTo znacząco utrudnia znalezienie odpowiednich materiałów. Meble drewniane trzeba zabezpieczać olejem i do tego są ciężkie, a metalowe rdzewieją i są niewygodne. Dlatego też często wybierane są meble z tworzyw sztucznych, czy techno rattanu. Istnieją nawet specjalne lampy, które poza oświetlaniem tarasu czy balkonu mają także na celu odstraszanie owadów. Co jednak z podłożem? Drewno może zbutwieć i łatwo się rysuje, kafle są zimne i nieprzyjemne w dotyku. Surowy beton czy kostka brukowa to mało elegancka opcja. Na szczęście jest na to rozwiązanie – to nowoczesna sztuczna trawa na taras, balkon i nie tylko. Można ją stosować zamiast sianej trawy w ogrodzie, włożyć do altanki, a nawet stosować we wnętrzu domu, jako oryginalną wykładzinę. Dobrej jakości trawa syntetyczna będzie wierną kopią tej prawdziwej, jednak będzie miała więcej zalet.

sztuczna trawa na tarasSztucznej trawy nie trzeba podlewać, ani kosić, nie pojawią się na niej chwasty, ani nie wyschnie podczas suszy. Taka trawa będzie także przyjazna dla środowiska i dla domowych pupili, a także niepalna. Producenci dają gwarancję na sztuczną trawę ok. siedmiu lat. jak ją zamontować? To proste. Trzeba tylko kupić trawę w rolce, dociąć ją tak by pasowała do posadzki, rozwinąć ją i gotowe. Nie trzeba żadnych klejów, ani gwoździ by ją przymocować. Sztuczna trawa sprawi, że taras będzie idealnym łącznikiem między domem i ogrodem. Na balkonie w mieście zastąpi skrawek ogródka i świetnie się komponuje z doniczkami i roślinnością. Położona na ziemi ogródkowej jest rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć piękny ogród, ale nie mają czasu ani chęci by się nim zajmować. W ten sposób w ogrodzie ,,rośnie” piękna trawa, która zachwyca o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Jej czyszczenie także nie jest problematyczne.

Dzięki mikrootworom woda przez nią przepływa, nie zalega, a sama trawa nie gnije. W przypadku stałych zabrudzeń jak zeschnięte liście czy odchody zwierząt wystarczy sięgnąć po woreczek foliowy, zebrać je, i wyrzucić do śmieci. Opcjonalnie zawsze można wyczyścić trawę wilgotną szmatką (drobne zabrudzenia, kurz), czy też spłukać wodą (trawa na tarasie czy w ogrodzie).

Sztuczna trawa na taras, balkon i nie tylko
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4979