Światło w domu – ważna rzecz

oświetlenie łazienkowe

oświetlenie łazienkoweDobre światło ważne jest nie tylko dla fotografów. Tworząc przestrzeń domową, projektując, robiąc zakupy wykończeniowe, warto zastanowić się nad najlepszymi (i najładniejszymi) rozwiązaniami. Takimi, które nie tylko będą służyć latami, ale będą też estetycznie wyglądać.

Co bierzemy pod uwagę, robiąc zakupy do domu? Przede wszystkim funkcjonalność i to, czy dany przedmiot nam się podoba. Musimy pamiętać również o tym, by podobał się osobie, dla której jest kupowany. Tak więc oświetlenie dziecięce dopasujemy do gustu naszego dziecka, do koloru pokoju, rolet w oknach, firanki, czy uwzględniając ulubione motywy i postaci bajkowe dziecka.
Każda przestrzeń domowa potrzebuje innego światła, dlatego np. w salonie, miejscu centralnych spotkań rodzinnych i w zacisznym miejscu, z powodzeniem sprawdzą się lampy podłogowe. To dzięki nim wyczaruje się nastrój i przytulność, charakterystyczne dla tych zacisznych miejsc.
Światło ważne jest także w łazience. Musi idealnie komponować się z kolorystyką i wyposażeniem. Tak więc jeśli mamy łazienkę luksusową, odrobiny luksusu nie może zabraknąć i przy oświetleniu. Jeśli zaś wolimy rozwiązania minimalistyczne, wybierzmy rozwiązanie klasyczne i w temacie oświetlenia łazienkowego. Pamiętajmy, że oświetlenie łazienkowe ma dopełnić wyglądu przestrzeni kąpielowej. Niech nie będzie więc przesadnie wyeksponowane.

Światło odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę. Dokonując wyborów zakupowych, kierujmy się więc nie tylko modą. Wybierajmy te rozwiązania, które nam się podobają. Tak, byśmy w ich otoczeniu czuli się po prostu swojsko i dobrze. I by tę dobrą przestrzeń odczuwali także nasi goście.

Światło w domu – ważna rzecz
Przewiń do góry