Skuteczność wyciszającego podkładu pod wykładzinę

podkład pod wykładzinę

Z pewnością marzeniem każdego muzyka jest studio nagraniowe z prawdziwego zdarzenia – takie z wysokiej jakości sprzętem, porządnymi mikrofonami, mikserami i tysiącem kabli… Takie marzenie bardzo trudno jest zrealizować, jednak, zamiast tego, można się zająć skonstruowaniem prywatnego studia w warunkach domowych – bez fajerwerków, ale za to z klasą.

Podkład wyciszający do studia

podkład pod wykładzinęWłasne atelier może się jednak spotkać ze sprzeciwem sąsiadów, którzy mogą nie życzyć sobie mocnego brzmienia dobiegającego zza ściany. Na szczęście są na to sposoby. Po pierwsze, warto zaopatrzyć się w wyciszający podkład pod wykładzinę, który pochłonie większość dźwięków dobiegających z pieca gitarowego czy też perkusji. Już sama wykładzina skutecznie wycisza pomieszczenie, jednak dodatkowe wzmocnienie jej odpowiednim podkładem znakomicie zwiększa efekt. Standardowo wybiera się podkład o grubości pięciu lub dziesięciu milimetrów, jednak w tym wypadku znacznie lepiej sprawdzi się ten grubszy – zdecydowanie skuteczniej wyciszy on nasze małe studio. Poza swoimi właściwościami absorbującymi dźwięk ma on także wiele innych zalet, mianowicie podwyższa komfort użytkowania samej wykładziny – dzięki niemu wykładzina jest o wiele przyjemniejsza w dotyku.

podkład pod wykładzinęDobrej jakości podkład wykonany jest ponadto z pianki poliuretanowej, która wykazuje się właściwościami izolacyjnymi, skutecznie zatrzymując ciepło wewnątrz pokoju. Doskonale współgra także z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ kumuluje w sobie ciepło, stanowiąc dodatkowe źródło grzania na całej powierzchni podłogi. Co więcej, pianka jest materiałem ekologicznym, ponieważ otrzymywana jest odpadów produkcyjnych, a w trakcie kładzenia samego podkładu powstaje bardzo mało obrzynek. Wyłożenie podłogi pianką poliuretanową to jednak nie wszystko – żeby jeszcze lepiej wygłuszyć pomieszczenie, należy zadbać także o coś więcej. Kolejnym krokiem w wyciszaniu pomieszczenia przeznaczonego na amatorskie studio nagraniowe jest położenie trójwymiarowych paneli ściennych, które skutecznie pochłoną dźwięk – wszelkie nierówności znakomicie wpływają na wygłuszanie studia. Do wyboru są zasadniczo dwie opcje: panele akustyczne również wykonane z pianki lub gipsowe panele ścienne. Wszystko zależy od efektu, na jakim nam zależy.

Pierwsze wykazują się znacznie wyższą skutecznością w pochłanianiu dźwięku, natomiast te drugie prezentują się dużo lepiej, co jednak nie znaczy, że piankowe panele wyglądają źle – mogą one również stanowić element ciekawego designu, razem z podkładem współtworząc skuteczne zabezpieczenie przed wydostawaniem się dźwięku poza nasze studio.

Skuteczność wyciszającego podkładu pod wykładzinę
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609