Schody i solidne balustrady systemowe

balustrady systemowe

Schody są elementem architektonicznym, który umożliwia komunikacje między piętrami. Istnieje wiele klasyfikacji schodów, jedna z nich to klasyfikacja według miejsca, w którym się znajdują, wyróżnia się schody zewnętrzne, wewnętrzne lub terenowe. Balustrady systemowe są potrzebne do każdegog rodzaju schodów.

Solidne balustrady systemowe zapewniają bezpieczeństwo.

balustrady systemoweInny podział jest zależny od ich rzutu n w poziomie, wyróżnia się schody: jednobiegowe proste, dwubiegowe proste z kierunkiem powrotnym, dwubiegowe jednokierunkowe, dwubiegowe z biegiem podwójnym górnym i dolnym, dwubiegowe łamane, wachlarzowe, trójbiegowe, kręte, zabiegowe. Nieodzownym elementem każdych schodów są ich balustrady. Najczęściej spotykane są solidne balustrady systemowe. Systemy balustrad są wszelakie, zaczynając od systemów metalowych, aż po balustrady całoszklane. Balustrady całoszklane są stosowane przy montażu schodów, ale najczęściej są wykorzystywane przy montażu barierek na balkonie. Balustrady balkonowe z takiego materiału prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie. Głównie balustrady balkonowe wykonane ze szkła można zaobserwować w Gdyni. W Pomorskim są one bardzo często stosowane, może to ma związek z tym, ze w tym województwie powstaje najwięcej nowych domów jednorodzinnych. Schody drewniane zazwyczaj są montowane z systemami balustrad drewnianych, tak by cała konstrukcja tworzyła jednolita całość. Innymi spotykanymi balustradami chodowymi są balustrady metalowe lub aluminiowe, wyglądają one nowocześnie i są one odporne za zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Schody składają się z biegu schodów, czyli szeregu stopni. Również wiele ze schodów posiada spocznik czyli miejsce, które rozdziela dwa biegi schodów, pozwala ono np. na odpoczynek, na wejście do mieszkania czy do zmiany kierunku biegu. Przerwa między dwoma biegami schodów to dusza. Jednak najważniejszym elementem schodów są stopnie. Stopień składa się z tak zwanego podnóżka (inaczej posunięcie lub stopnica) oraz przednóżka (inaczej podniesienie lub podstopnica).

Należy również pamiętać, że schody nie są jedyną konstrukcja architektoniczna pozwalającą na komunikacje pionów, można to również robić przy pomocy pochylni, wind, ramp oraz schodów ruchomych. Solidne balustrady systemowe są drogie, ale warto w nie zainwestować.

Schody i solidne balustrady systemowe
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755