Ryzykowna praca operatora żurawia

Kokpit operatora żurawia

Warunki pracy operatora żurawia są, łagodnie mówiąc, nietuzinkowe. To praca, w której steruje się wielotonową maszyną z poziomu nawet sześćdziesięciu metrów ponad powierzchnią Ziemii. Są osoby, które jednak uwielbiają stały dopływ adrenaliny i pracę w niecodziennych warunkach lub takie, które pomimo tych warunków czują się bezpiecznie.

Elitarna praca na wysokościach

Żuraw budowlanyPraca operatora żurawia z pewnością nie jest przeznaczona dla osób, które boją się wysokości. Z kabiny operatora żurawia widać całą panoramę miasta, a spędza się w niej wiele godzin. Nie jest jednak prawdą, że operatorzy spędzają w jednym miejscu (a dokładniej w kabinie operatora) całą zmianę, czyli np. osiem godzin. Zejście z żurawia trwa od około trzech do dziesięciu minut (w zależności od modelu pojazdu), więc w przypadku gdy np. operator chce skorzystać z toalety bądź ustalić coś z innymi pracownikami budowlanymi bez problemu schodzi na dół. Taki pracownik jednakże musi być w dobrej kondycji fizycznej, ponieważ takie wspinaczki mogą kosztować niemały wysiłek. Praca operatora żurawia to zadanie, które wymaga nie lada precyzji oraz rozwiniętych umiejętności logicznego myślenia. Bez wątpienia jednak jest to odpowiedzialna praca Operator żurawia nie może pozwolić sobie na popełnianie żadnych błędów. Pracownik żurawia budowlanego pracuje powoli i dba o precyzję ruchów.

Kokpit operatora żurawiaPrzenoszenie wielotonowych ładunków wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością i nie ma to mowy o pomyłkach. Co więcej, podczas przenoszenia wielotonowych ładunków mogą pojawiać się wyczuwalne przechyły. Jest to normalne zjawisko, którego nie trzeba się obawiać. Z pewnością doświadczony operator żurawia jest w stanie do tego przywyknąć i wcale się tym nie przejmować. Niekiedy także trzeba w kokpicie kierowcy odbyć długie zmiany – nawet takie dziesięciogodzinne. Liczy się więc tutaj odpowiednia kondycja fizyczna, która pozwala pozostać operatorowi żurawia skupionym przez cały czas. Jeżeli dana osoba na tym stanowisku posiada zarówno odpowiednie przeszkolenie, jak i predyspozycje, taka praca przynosi olbrzymią satysfakcję. Jest to profesja dość emocjonująca, chociażby z powodu niesamowitych widoków. Kolejną zaletą także są zarobki. Wysokość wynagrodzenia zależy w Polsce od posiadanych uprawnień i od doświadczenia w zawodzie. Im większy staż pracy posiada operator, tym większa jest jego gaża.

Praca jak operator żurawia to zawód dla wytrwałych, którzy nie boją się wyzwań i mają duże poczucie odpowiedzialności. Wprawy do wykonywania tego zawodu można nabyć na specjalnych kursach, lub poprzez lata praktyki. Nie jest to praca dla każdego, ale z pewnością jest to dość elitarny i ważny zawód.

Ryzykowna praca operatora żurawia
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755