rolety mini

Rolety w ogrodzie zimowym – czy to konieczne?

Właściciele domów jednorodzinnych bardzo często decydują się na dobudowanie dodatkowego, małego budynku – ogrodu zimowego. Zimą, kiedy nie mamy możliwości spędzania wolnego czasu w ogrodzie na świeżym powietrzu, bo warunki atmosferyczne średnio na to pozwalają, taki ogród zimowy jest dobrą opcją, aby zachować kontakt z naturą mimo nieprzyjemnej pory roku.

Roleta mini w ciekawym kolorze

rolety miniOgród zimowy funkcjonuje najczęściej jako dobudówka do domu – ma więc jedną ścianę, a pozostałe trzy są całkowicie przeszklone. Dzięki czemu tylko tafla szyby oddziela nas od natury. We wnętrzu hodujemy rośliny, aby poczuć namiastkę prawdziwego ogrodu. Projektując ogród zimowy, będzie nam więc zależało na takim jego ustawieniu, aby dostawało się do niego jak najwięcej promieni słonecznych – których potrzebuje roślinność. Jednak pamiętajmy o tym, że w czasie gorącego lata takie nasłonecznienie może stać się dla nas samych utrapieniem, dlatego warto już na etapie projektowania pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu się przed nim. Zbyt wysoka temperatura w ogrodzie zimowym nie jest wskazana także dla roślin (chociaż samego słońca potrzebują, ale też nie w nadmiarze!) – zaczną przez to gnić. Aby więc zapewnić roślinom i sobie odrobinę cienia, powinniśmy koniecznie zamontować rolety.

rolety miniRoleta mini sprawdza się w przypadku domów, gdy chcemy osłonić szyby niewielkich rozmiarów. W przypadku ogrodu zimowego, gdzie szyby są naprawdę ogromne, będziemy musieli raczej zamówić roletę na specjalne zamówienie. Jeśli do domu dobraliśmy rolety mini, warto, aby rolety do ogrodu zimowego wykonane były w ten sam sposób i utrzymane były w tej samej kolorystyce – dzięki temu stworzymy spójną całość. Wybierając rolety, pamiętajmy, że mogą być one wewnętrzne lub zewnętrzne. W dodatku istnieje możliwość wybrania rolet zewnętrznych sterowanych za pomocą napędu elektrycznego – wówczas pilot zdalnego sterowania pozwoli nam na ich podnoszenie oraz opuszczanie w dowolnym momencie. Jeśli zdecydujemy się jednak na rolety wewnętrzne, możemy liczyć na ich większą estetykę. Bez problemu wpasują się one w aranżację ogrodu zimowego.

W dodatku wybierając rolety, które z jednej strony posiadają specjalną aluminiową warstwę (zamiast posrebrzanej) możemy liczyć także na to, że będą one odbijały promienie słoneczne, a więc temperatura we wnętrzu nie podniesie się. Jak widać, zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku ogrodu zimowego, dlatego wybór będzie zależał jedynie od naszego gustu i oczekiwanej funkcjonalności.