Rodzaje wanien z hydromasażem

wanny z hydromasażem

Posiadanie wanny jest z pewnością dużym przywilejem. Szczególnie wtedy, kiedy chce się zrelaksować i wypocząć po ciężkim dniu. Nie trzeba posiadać dużej łazienki, by pozwolić sobie na jej montaż. Jednak przed wyborem konkretnego modelu, warto zastanowić się nad dodatkami. Jednym z nich może być hydromasaż.

Wanna a relaksujący masaż

wanny z hydromasażemNie tylko pozwala na miłą kąpiel, ale przede wszystkim bardzo dobrze działa na ciało, a konkretnie na układ mięśniowy. Warto zatem sprawdzić wszystkie jego rodzaje i wybrać taki, który będzie spełniał założone wcześniej oczekiwania. Oczywiście na samym początku należy zdecydować się, w którym miejscu dana wanna będzie się znajdować. W sklepach branżowych wyróżnia się modele narożne, przyścienne, do zabudowy, a także wolnostojące. Oczywiście ich kształt również może być zróżnicowany, jednak najczęściej spotyka się wanny prostokątne lub narożne. W nowoczesnych łazienkach często stosuje się okrągłe konstrukcje, owalne, czy też sześciokątne. W dużych placówkach klienci zazwyczaj mają do wyboru wanny z hydromasażem wodnym, powietrznym, a także wodno-powietrznym. W pierwszych z nich konkretne dysze rozstawione są na ścianach, oparciu oraz na dnie. W ten sposób działają bardzo odprężająco na ciało. Z kolei drugi, zwany również perełkowym wyróżnia się otworami, które umieszczone są tylko na dnie wanny. Polecany jest w szczególności osobom, które chcą się zrelaksować, a także poprawić ukrwienie. Wanny, która posiadają hydromasaż wodno-powietrzny ma najwięcej zalet, ponieważ są połączeniem dwóch poprzednich modeli.

wanny z hydromasażemW związku z tym dają także najlepsze efekty. Oczywiście przy wyborze konkretnej konstrukcji nie można zapominać także o konkretnych trybach masażowych. Wyróżnia się przede wszystkim pulsacyjny, w którym z dysz wydobywa się woda lub powietrze, w odpowiednich specjalnie ustalonych przerwach. Z kolei tryb falowy charakteryzuje się tym, że z otworów, które znajdują się pod plecami, aż do tych, które są pod stopami, kolejno wydobywa się woda, tworząc fale. Ostatni z nich, czyli szampański, skupia się przede wszystkim na odpowiednim ustawieniu dysz. Dzięki temu, że są pod kątem czterdziestu pięciu stopni, woda może być maksymalnie nasycona powietrzem. Oczywiście przez zakupem wanny należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału została wykonana. Te, które wyposażane są w hydromasaż, tworzone są głównie z akrylu.

Łazienka powinna być wyposażona w odpowiednią wannę, która pozwoli na zrelaksowanie się i dodatkowo dobrze wpłynie na całe ciało. W związku z tym przed zakupem odpowiedniego modelu warto sprawdzić wszystkie, które dostępne są na rynku i wybrać ten, który spełni założone wcześniej oczekiwania.

Rodzaje wanien z hydromasażem
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552