Rodzaje kabin prysznicowych

kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe to często wybierane produkty do łazienki. W końcu nie zawsze mamy do dyspozycji duży metraż na którym bez problemów zmieści się wanna, nie każdy lubi także spędzać czas wylegując się w wodzie z bąbelkami. Obecnie kabiny prysznicowe można dostać w wielu wersjach, więc łatwo można je dopasować do własnych potrzeb.

Kabiny prysznicowe ze szkła

kabiny prysznicoweNa pewno kabiny można podzielić ze względu na wykonanie produkty, na rodzaj brodzika, drzwi, funkcje dodatkowe, miejsce ustawienia kabiny. W pierwszym podziale znajdziemy gotowe kabiny, jak również kabiny prysznicowe na wymiar produkowane we Wrocławiu. Te pierwsze znajdziemy w każdym sklepie budowlanym, te drugie musimy zamówić u szklarza. Dzięki temu kabina będzie idealnie dopasowana kształtem i wymiarami do naszej łazienki, choć należy zaznaczyć, że oczywiście jest to opcja droższa. Odnośnie brodzika to podział również jest prosty. Mamy brodziki płytkie i głębokie. Pierwsze mają kilak centymetrów wysokości, te drugie zwykle kilkanaście, choć są i takie o głębokości kilkudziesięciu centymetrów. Wtedy kabina może także pełnić rolę wanienki dla małych dzieci. Są także brodziki z siedzeniem.

kabiny prysznicoweTo opcja dla osób które lubią spędzać więcej czasu pod prysznicem, czy też mają kabinę z opcją sauny, więc musiałyby długo stać lub siadać na podłodze brodzika. Są także kabiny bez brodzika. Wtedy bardzo dobrze musi zostać wykonana izolacja podłoża, odpływ, położenie płytek. Całość można łatwo zmywać tak jak resztę podłogi, najczęściej wtedy wybiera się kabiny typu walk-in, czyli bez drzwi. Jeśli chodzi o drzwi to mamy drzwi uchylne, harmonijkowe, przesuwane. Uchylne działają tak jak zwykle drzwi do pomieszczenia, drugie składają się jak harmonijka, mają liczne małe paneliki z ,,zagięciami”, przesuwane się chowają jeden panel za drugim, przesuwa się je po szynie. Kabina nie musi mieć jednak drzwi. Może być tak zaprojektowana, że strumień wody będzie leciał tak, że potrzebna jest tylko ,,ścianka działowa”, ale samo wejście do kabiny nie posiada drzwi. Kabiny mogą też stać w różnych miejscach.

Najpopularniejsze są kabiny narożne, czyli stykające się dwoma bokami ze ścianami, są kabiny przyścienne, łączące się jedną ścianą, kabiny wolnostojące nie przylegające bezpośrednio do ściany, jak również kabiny wnękowe, gdzie ściany łazienki są ścianami kabiny. Kabiny prysznicowe mają też funkcje dodatkowe, takie jak opcję sauny, biczy wodnych, różnych strumieni wody ( z prysznica lub z góry), czy nawet wbudowane radio oraz wentylator, przydatny po kąpieli.

Rodzaje kabin prysznicowych
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669