Hale stalowe łączą w sobie wiele zastosowań, zarówno w branży budowlanej lub transportowej, a także jako miejsce prowadzenia działalności sprzedażowej. Stanowią również połączenie kompleksowych rozwiązań w zakresie budownictwa obiektów przemysłowych, które oparte są na prefabrykowanych konstrukcji stalowych.

Różne konstrukcje hal stalowych

hale staloweWszelkie projekty stalowych hal powstają w odpowiedzi na indywidualne wymagania oraz oczekiwania klientów i inwestorów. Wszystko zależne jest od budżetu, jak i inwestycji budżetu w ramach wykonania przedsięwzięcia w najwyżej jakości. Hale stalowe projekty wykonywane są pod względem zastosować. Wiele firm wykonawczych projektuje i buduje hale stalowe magazynowe, produkcyjne, jak i przemysłowe i logistyczne, a także usługowe. Hala stalowa może być chłodnią, sortownią lub mroźnią o wielorakich konstrukcjach. Budowane hale mogą występować w postaci konstrukcji jednospadowej, jak i wielospadowej. Hale dzielić mogą się również na nawy. Wykonawcy budują hale jedno, dwu lub wielonawowe, posiadające takie udogodnienia jak antresole, a także belki podsuwnicowe. Projekt uwzględnia zazwyczaj etapową budowę hali lub jej rozbudowę w późniejszym czasie realizacji projektu.

hale staloweObiekty wykonane ze stali wyróżniają cechy, jakimi są ponadczasowość oraz nowoczesność, jak również funkcjonalność i estetyka. To sprawa, że tak wielu inwestorów decyduje się na budowę hal stalowych, pełniących dane funkcje, przez nich zaplanowane. Wiele dziedzin przemysłu korzysta z hal stalowych, jako innowacyjnego pomysłu na rozwój własnego biznesu. Im wyższe doświadczenie pracowników firmy wykonującej zlecenie budowy hali, tym wyższa pewność, iż będzie ona niezawodna i wykonana w sposób perfekcyjny. Wykwalifikowana kadra budownicza potrafi wnieść halę stalową nawet na najbardziej trudnych terenach, gdzie budowa jest skomplikowana. Wszelkie nowoczesne projekty wykonywane powinny być w jak najkrótszym czasie i z jak największą starannością, a także hale powinny być lekkie, innowacyjne i posiadać innowacyjne wzornictwo, wyróżniające je spośród wielu podobnych inwestycji. Konstrukcja hal stalowych bardzo często składa się ze spawanych ram blachownicowych, a także szkieletu dachu wykonanego z ocynkowanych kształtowników stalowych, najczęściej giętych na zimno.

Szkielet ścian hali stalowej składa się w większości przypadków z ocynkowanych kształtowników giętych. Hale oprócz podstawowego wyposażanie dodatkowo posiadać mogą kompletny system odwadniający, jakim są rury oraz rynny, jak również okna, drzwi oraz bramy.