Pompa ciepła solanka woda – dlaczego warto?

Ogrzewanie domu

Nie da się ukryć, że pompy ciepła ogrzewające budynki w ciągu kilku lub kilkunastu najbliższych lat będą standardem. O ile w Polsce nie jest to może tak powszechne zjawisko technologiczne, o tyle w Szwecji, Szwajcarii, Austrii czy Niemczech jest to już standard. Jednak „pompowa” rewolucja nie ominie naszego kraju i za pewien czas coraz więcej nowoczesnych budynków będzie ogrzewanych dzięki pompom. Obecnie na rynku prym wiodą instalacje gruntowe, określane również jako solanka/woda.

Nowoczesna ekologiczna pompa ciepła w polskim domu

Ogrzewacz wodyInwestorzy chwalą ten model i cenią go wyżej, niż pompy powietrzne. Jakie więc czynniki przemawiają za wyborem właśnie pompy gruntowej? Przede wszystkim konsumenci zwracają uwagę na tańszą eksploatację. Koszty jej użycia są niższe, niż w przypadku pomp powietrznych. Ponadto wykonuje swoją pracę efektywniej i ma korzystniejszy wpływ na środowisko. Takie jest stanowisko specjalistów mających na co dzień do czynienia z rozmaitymi systemami grzewczymi. W Polsce pojawia się stopniowo coraz więcej firm, które oferują fachową instalację urządzenia, jakim jest ekologiczna pompa ciepła solanka woda Warszawa to świetne miejsce, w którym warto rozejrzeć się za specjalistami w tej dziedzinie. Pozytywne opinie na temat pomp tego typu poparte są szeregiem udoskonaleń, które w ostatnich latach producenci wprowadzili do produkcji pomp gruntowych. Tym, co od razu rzuca się w oczy to z pewnością ulepszona kompaktowa budowa urządzenia. Wszystkie elementy są zamocowane w mniejszych rozmiarów konstrukcji, łącznie z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej oraz funkcją chłodzenia pasywnego. Dzięki temu oszczędzamy miejsce, a montaż zajmuje fachowcowi mniej czasu.

Ogrzewanie domuNowoczesne instalacje mają również zamontowane specjalne pompy obiegowe. To udoskonalenie, które powoli zaczyna być standardem, pozwala znacząco zmniejszyć zużycie prądu. Pompa obiegu solanki jest w stanie zmniejszyć pobór energii nawet trzykrotnie, zaś pompa obiegu grzewczego – sześciokrotnie. Oznacza to, że w domu jednorodzinnym roczne zużycie prądu może się zmniejszyć o około 600 kWh, czyli o jakieś 400 złotych rocznie. Udoskonalone pompy typu solanka/woda są w stanie pracować samodzielnie w trybie monowalentnym lub monoenergetycznym, które są dodatkowo wspomagane przez podgrzewacz elektryczny. Niektóre modele pomp gruntowych wyposażone są również w przegrzewacz zlokalizowany w obiegu chłodniczym. Obecnie wdraża się nowoczesne rozwiązanie, jakim jest Smart Grid. Póki co jest to innowacja przygotowywana z myślą o rynku zachodnim. To inteligentne sterowanie polega na tym, że praca pompy może być regulowana zdalnie przez zakład energetyczny.

Pompy ciepła staja się standardem i choć może jeszcze nie widać tego w Polsce, stopniowo przybywa konsumentów korzystających z tego rozwiązania w naszym kraju. Warto być na bieżąco z technologiami grzewczymi, których wytwórcy dokładają starań, aby ich urządzenia były wydajne i jednocześnie ekologiczne.

Pompa ciepła solanka woda – dlaczego warto?
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757