Poliwęglan – materiał na dach hali sportowej

poliwęglan komorowy

Budując nowoczesną halę sportową, należy poszukiwać jak najlepszych rozwiązań, nie tylko ze względów cenowych, ale także technicznych. Nowa hala powinna spełniać wysokie standardy, dlatego nie możemy dopuścić do żadnych uchybień. W przypadku stylu nowoczesnego, wielu ekspertów potwierdza, że najlepiej sprawdzają się szklenia – na przykład dachu, dzięki czemu w dzień można dostarczyć na halę naprawdę dużą ilość światła i niepotrzebne jest wówczas oświetlenie sztuczne.

Poliwęglan komorowy jest odporny

poliwęglan komorowyTaki dach nie musi być jednak wykonany z tradycyjnego szkła. Ponieważ inwestorzy często poszukują tańszych, ale równie dobrych rozwiązań, coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się poliwęglan komorowy 10mm na zadaszenia. Oczywiście jego zastosowanie trzeba zaznaczyć już w projekcie budowlanym. To dlatego, że materiał ten, w zależności od struktury, może cechować się różną wytrzymałością na obciążenia wiatrem czy śniegiem, co należy uwzględnić. Producenci dostarczają klientom nie tylko wymagają ilość płyt poliwęglanu komorowego, ale także wszystkie konieczne profile aluminiowe oraz systemowe uszczelki, które pozwolą na wybudowanie trwałego, wytrzymałego pokrycia dachowego. Jeśli mamy taką możliwość, to wybierzmy producenta, który oferuje nie tylko sprzedaż materiałów, ale także wsparcie techniczne w zakresie rozwiązań dla pokryć dachowych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że powstały dach będzie spełniał nasze oczekiwania.

poliwęglan komorowyOprócz przepuszczalności światła dziennego, w hali sportowej istotna będzie także dobra izolacyjność cieplna płyt. Dzięki temu bowiem koszty ogrzewania mogą się nieco zmniejszyć, co będzie korzystne dla nas zwłaszcza w sezonie zimowym. Obok tego wspomnieć należy o odporności na negatywne działanie czynników atmosferycznych, przez cały okres użytkowania, niezależnie od upływającego czasu. Również parametry akustyczne tych płyt wpływają znacząco na komfort użytkowania, co widać zwłaszcza gdy płyty te stosowane są jako panele akustyczne w pobliżu ruchliwych ulic i zapewniają spokój mieszkańcom pobliskich osiedli. Jeżeli zależy nam na atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie hali, zamiast dachu płaskiego możemy zdecydować się na dach łukowy.

W ofertach producentów natrafimy bowiem na przykład na wielokomorowe panele, wykonane ze specjalnego trapezowanego poliwęglanu, który najlepiej sprawdza się jako łukowe naświetle. Bryła hali dzięki temu będzie wyglądać naprawdę nowocześnie, co z pewnością przyciągnie ludzi na trybuny czy do gry, jeżeli będziemy oferować wynajem hali na godziny.

Poliwęglan – materiał na dach hali sportowej
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669