Mieszkania na sprzedaż

Oszustwa w przypadku wynajmu mieszkania

Jak sami dobrze wiemy oszuści są wszędzie. Bardzo często też do oszustw dochodzi także w przypadku wynajmu mieszkania. Wielu z nas kiedyś miało do czynienia z wynajmem mieszkania bądź też będzie miało w przyszłości. Wielu z nas także nie zagłębia się w dokumenty związane z mieszkaniem i ufa zapewnieniom „właściciela”.

Jak nie dać się oszukać?

Mieszkania na sprzedażMoże się to okazać często naszą zgubą. Często chcąc wynająć mieszkanie szukamy jak najtańszych ofert. Bardzo często oszuści tylko na to czekają. Mieszkania do wynajęcia bez księgi wieczystej trudne są do zweryfikowania – nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy najemca posiada uprawnienia do zarządzania mieszkaniem w tym jego wynajmu. Często okazuje się, że cwaniaki wynajmują mieszkanie katowice kilku osobom równocześnie posługując się sfałszowanym dowodem osobistym. Pobierają opłaty na rzecz czynszu czy też kaucji i rozpływają się w powietrzu (czyli przenoszą się robić to samo do innego miasta). Osoby oferujące domy na sprzedaż zazwyczaj takie triku wykonać nie mogą – umowa notarialna daje pewną gwarancję osobie, która takie mieszkanie kupiła. Prawo do mieszkania zostaje wtedy na nią przeniesione. Nie oznacza to jednak, że oszustwa w tego typu transakcjach się nie zdarzają. Zarówno domy na sprzedaż i mieszkania na sprzedaż mogą być wystawione przez nieuczciwe osoby, które chcą się nielegalnie wzbogacić. Należy więc zachować ostrożność w tego typu transakcjach, nieważne czy chcemy wynająć czy kupić dom lub mieszkanie w Bydgoszczy czy też w Katowicach albo w innym mieście. Większe bezpieczeństwo daje nam zakup mieszkania za pomocą agencji nieruchomości. Zazwyczaj osoby sprzedające w ten sposób mieszkanie są prawowitymi właścicielami nieruchomości i nie zostaniemy oszukani. Czasem warto jest zapłacić troszkę więcej ale być spokojnym, że nie zostaniemy oszukani a nabyte mieszkanie stanie się rzeczywiście naszą własnością. Jest to przecież bardzo często inwestycja obarczona kredytem na kilkanaście lat, którego przecież nie chcemy spłacać nie mając z tego żadnych korzyści.

Dlatego też zanim kupimy mieszkanie z niepewnego źródła zastanówmy się, czy jest to warte ryzyka i niepotrzebnych nerwów. Lepiej czasem jest zapłacić troszkę więcej ale być spokojnym. Decyzja jednak należy tylko do nas samych.