Ogrodzenia z desek kompozytowych

kompozytowa deska ogrodzeniowa

Deski kompozytowe to popularny materiał do budowy tarasów i patio. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości techniczne są wykorzystywane także w miejscach publicznych, np.: w postaci ogródków restauracyjnych. Coraz częściej można spotkać deski kompozytowe w nowej odsłonie, mianowicie — w postaci ogrodzenia wokół domu czy działki.

Popularna deska na ogrodzenia

kompozytowa deska ogrodzeniowa	Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zwiększa się nasza wiedza na temat kompozytu. To niezwykłe połączenie mączki drzewnej i PCV, które daje nam deski imitujące naturalne drewno, jednak cechujące się niezwykłą wytrzymałością tworzyw sztucznych. Materiał łączy w sobie oryginalne piękno naturalnych desek i niemal niezniszczalną strukturę PCV. Spośród desek kompozytowych możemy wyróżnić te o strukturze komorowej – w jej przekroju znajdują się właśnie poszczególne, puste komory, lub pełne. Ogrodzenie ma nas chronić nie tylko przed wzrokiem sąsiadów, ale również przed potencjalnym włamaniem lub niebezpiecznymi odwiedzinami dzikich zwierząt. Właśnie przez to kompozytowa deska ogrodzeniowa pełna jest bardziej popularnym materiałem w budowie płotów i podobnych konstrukcji. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych taki materiał nie wymaga dodatkowej impregnacji.

kompozytowa deska ogrodzeniowa	Nie musimy odnawiać go nawet zimą. Cechuje się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne – nie tylko nie niszczy się jego struktura, także jego kolor i ogólny wygląd pozostają bez zmian. Wszystko przez to, że nie straszny mu nie tylko deszcz i wiatr – jest również odporny na działanie promieni UV. Deski są przyjemne w dotyku, a na ich powierzchni nie znajdziemy drzazg czy wyciekającej żywicy. Do długiej listy zalet kompozytowych desek ogrodzeniowych pełnych należy dodać fakt, że jest to produkt w pełni ekologiczny – nadaje się do ponownego przetworzenia. Na rynku dostępna jest różnorodność wersji kolorystycznych tego produktu. Z łatwością znajdziemy coś, co będzie idealnie harmonizować się z naszych ogrodem lub działką. Deski są też odporne na zabrudzenia – nie powstają na nich nieestetyczne, wodne zacieki. To przekłada się na wyjątkową łatwość w utrzymaniu ogrodzenia w nienagannej czystości. Deski nie przyciągają też owadów takich jak termity, są odporne na powstawanie pleśni i grzybów.

Nie musimy martwić się o butwienie lub przebarwienie, które stanowią spory problem w wypadku naturalnego drewna. Innowacyjne deski kompozytowe są stuprocentowo odporne na takie uszkodzenia. Co więcej, produkt jest ceniony przez alergików. Nie zawiera ołowiu, a kompozyt należy do grupy materiałów trudnopalnych.

Ogrodzenia z desek kompozytowych
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552