Ogrody zimowe – praktyczne wskazówki

Ogród zimowy, aranżacja

Właściciele domów jednorodzinnych otrzymują coraz więcej możliwości udekorowania posesji oraz wzbogacenia jej o kolejne funkcjonalne elementu wystroju. Jedną z wyjątkowych ofert wartych przemyślenia jest z pewnością ogród zimowy. Co to znaczy i co warto o nim wiedzieć?

Jak zaaranżować ogród zimowy?

Ogród zimowyJest to wydzielone oszklone pomieszczenie, najczęściej połączone z domem. Służy jako kryty taras. Można w nim ustawić meble ogrodowe, czyli stoliki i krzesła oraz udekorować rozmaitymi elementami według własnych preferencji. Szklana konstrukcja oparta jest na stali, aluminium lub drewnie. Ogrody zimowe pozwalają na hodowlę roślin, które będą kwitły przez cały rok, dlatego bardzo ważne jest to, gdzie zamierzamy taki kryty taras wybudować. Ogromne znaczenie ma kwestia dobrego nasłonecznienia, które przecież wpływa na życie roślin, dlatego specjaliści zalecają budowę ogrodów zawsze od strony południowej. Równie istotna jest odpowiednia wentylacja całego pomieszczenia. Naturalnie, ogród zimowy można wyposażyć w oświetlenie odpowiednie do stylu ogrodu oraz naszego gustu. Dużą popularnością cieszą się między innymi sporych rozmiarów lampy wiszące, stojące latarenki oraz zawieszone na górze niewielkie lampki, przypominające te choinkowe.

Ogród zimowy, aranżacjaBez względu na to, na jaki wariant się zdecydujemy, musimy zadbać o właściwą ochronę oświetlenia przed wilgocią. Podłogę ogrodu wykonuje się z takich samych materiałów, co przy budowie tradycyjnych tarasów, a więc z drewna lub rozmaitych płytek dostępnych w wielu kształtach i wzorach. Jak było wspomniane na początku, do konstrukcji ogrodów tego typu wykorzystuje się zazwyczaj aluminium, stal lub drewno. Ten ostatni jest najchętniej wybierany, głównie ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne oraz walory estetyczne. Trzeba jednak pamiętać, że drewno wymaga okresowej konserwacji, aby mogło służyć latami. Dach ogrodu powinien być wybudowany mniej więcej pod kątem 45 stopni, aby zimą śnieg mógł swobodnie zsuwać się z niego i nie zalegać. Ze względu na całkowite oszklenie ścian, okna powinniśmy wybudować również w dachu. Co do drzwi nie ma specjalnych zaleceń w kwestii materiału. Zależy to od nas, jednak aby komfort użytkowania ogrodu zimowego był jak największy, warto wziąć pod uwagę to, by drzwi podczas otwierania nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni.

Taras ogrodowy bez wątpienia stanie się główną częścią reprezentacyjną domu oraz całej posesji. Dlatego warto wyposażyć go w odpowiednio szerokie i wygodne meble, które pomieszczą gości oraz wszystkich członków rodziny. Tak urządzona przestrzeń będzie świetnym rozwiązaniem na relaks przy książce, rodzinny obiad lub pracę przy laptopie. A to wszystko przez cały rok.

Ogrody zimowe – praktyczne wskazówki
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755