Nowa kawiarnia – jak przyciągnąć klientów?

aranżacja wnętrz

Własna, przytulna, klimatyczna kawiarnia – to z pewnością marzenie wielu kobiet. Otworzenie własnego biznesu nie jest jednak prostą sprawą i zazwyczaj na ten krok decydują się nieliczne, najbardziej przedsiębiorcze osoby. Z pewnością na samym początku będzie czekało nas najwięcej pracy.

Aranżacja wnętrz w minimalistycznym stylu

aranżacja wnętrzPowinniśmy przygotować dobry plan, zastanowić się, w jaki sposób przyciągnąć najwięcej klientów – w końcu konkurencja jest duża. Pierwszym ważnym czynnikiem, który będzie miał wpływ na to, czy znajdziemy wielu odwiedzających, jest oczywiście lokalizacja kawiarni. W centrum miasta z pewnością jest już wiele lokali, które mają już swoich stałych klientów. Nasza kawiarnia będzie musiała w jakiś sposób się wyróżniać, aby zachęcić przechodzących do wejścia. Oczywiście istotnym czynnikiem będzie więc atrakcyjne zaprojektowanie wnętrza. Najlepiej odwiedzić kawiarnie znajdujące się w pobliżu i sprawdzić, w jakim stylu utrzymane są pomieszczenia, aby nie powielać pomysłów. My powinniśmy stworzyć coś oryginalnego, niepowtarzalnego, coś, czego w mieście jeszcze nie było. Nowoczesna aranżacja wnętrz we Wrocławiu pojawia się w większości lokali – utrzymane są one w minimalistycznym stylu, królują elementy stalowe, tworzywa sztuczne, szkło, o wiele rzadziej drewno.

aranżacja wnętrzWłaściciele skupiają się na nowoczesnych dodatkach – lampach, elementach ściennych (nie tylko obrazach). Panuje wyjątkowa czystość. Bardzo często można trafić też na lokale w stylu loft – tę opcję wybierają właściciele, którzy nie mogą pozwolić sobie na drogi remont wnętrza. Styl loft pozwala na pozostawienie na widoku instalacji – na przykład wentylacyjnych, znajdujących się pod sufitem. Rury stanowią wówczas istotny element aranżacji. Nie ma potrzeby też tynkowania ścian – cegły prezentują się odpowiednio. Jeżeli chcemy więc stworzyć lokal wyróżniający się na tle innych, pomyślmy o innym stylu. Warto skontaktować się z architektem wnętrz, który zaproponuje nam coś, co może przyciągnąć klientów. Być może styl prowansalski? Do kawiarni często wybierają się pary, dla których liczy się nastrojowa atmosfera – przytulne wnętrze z pewnością będzie dla nich o wiele bardziej zachęcające niż nowoczesne pomieszczenie.

Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić – łatwo przesłodzić, a to już nie będzie dobrze odbierane. Oprócz stylu prowansalskiego dobrze sprawdzi się także styl skandynawski, który także ma swój specyficzny urok, lubiany przez wiele osób. Architekt wnętrz pomoże nam wybrać odpowiednie elementy danego stylu, aby zachować właściwy umiar.

Nowa kawiarnia – jak przyciągnąć klientów?
Przewiń do góry