odwierty geologiczne

Niezwykle istotne odwierty geologiczne

Działki budowlane są bardzo chodliwym towarem w dzisiejszych czasach, posiadanie atrakcyjnych działek może być bardzo dużym atutem, który z czasem będzie przynosić coraz to więcej pieniędzy. Ilość miejsc zmniejsza się z roku na rok, a dotyczy to w dużej mierze właśnie działek bardzo atrakcyjnych i luksusowych w miejscach pożądanych przez wiele osób, które chciałyby postawić swój dom w takim miejscu.

Odwierty geologiczne i skład gruntu

odwierty geologiczneBardzo dużych cen sięgają działki nadmorskie, oraz takie w centrum miast, które potrafią osiągnąć zawrotne sumy. Jednak pozycja działki to nie wszystko na co musimy zwrócić uwagę, niezwykle ważna jest jej jakość, a co za tym idzie, musi być to odpowiedni stan gruntu, który nie może być nieprzyjazny dla całości konstrukcji. Często możemy spotkać działki o wątpliwej jakości, które rzadko kiedy są sprzedawane, a często stoją na aukcjach przez długi czas bez żadnego, nowego właściciela. Wymagania odnośnie budowy sporej ilości elementów są niezwykle różne, dlatego też grunt musi być jak najpewniejszy. Znacznie na wartość działki i postrzeganie nas przez klientów wpłyną odpowiednie odwierty geologiczne z dokumentacją, która będzie przedstawiać dokładny skład gruntu na naszej działce. Taki odwiert wykonuje się zależnie od typu działki, od paru do kilkudziesięciu metrów pod ziemią, aby sprawdzić jej skład i stabilność.

odwierty geologiczneW czasie takiego odwiertu, pobiera się liczne próbki, które po ich wyciągnięciu są dokładnie analizowane przez specjalistów w tym zakresie. Dzięki temu możemy się dokładnie dowiedzieć z czego składa się taka ziemia, czy występuje tam glina, żwir, piaskowiec, czy też skała. Pozwala to doskonale określić sypkość gruntu i trudność budowy na takim miejscu. Odwiert tego typu świetnie także bada poziom wilgotności każdej z warstw znalezionych w tego typu gruncie. Jest to niezwykle ważne, gdyż zbyt duża wilgoć może negatywnie wpływać na fundamenty, osłabiając je i przedostając się do środka i zwiększając wilgoć wewnątrz budynku, która z kolei będzie negatywnie wpływać na stan całego budynku. W takim wypadku należy zastosować specjalne warstwy termoizolacji, które skutecznie ochronią fundamenty budynku przed wodami gruntowymi, które potrafią być bardzo niszczycielskie.

Bez odpowiednich badań ich obecność byłaby trudna do przewidzenia, dlatego też jest to ogromny atut, tak samo jeśli chodzi o małą stabilność gruntu, którą można zrównoważyć za pomocą specjalnych konstrukcji. Niewątpliwie, takie właściwe badania zawarte przy sprzedaży działki zwiększą naszą wiarygodność i cenę takiego miejsca, a nawet jeśli nie planujemy sprzedaży, to nam pomoże w dużym stopniu przy samej budowie.