Nietypowe rodzaje kominków

Meble idealne dla Ciebie!

Nietypowe rodzaje kominków

kominek narożny

Kominek kojarzy się przede wszystkim z prostym elementem wystroju wnętrz, który jest wbudowany w ścianę i jest zamaskowany przez obłożenie go kamiennymi płytami. W dodatku większość kominków ma podobną wielkość i kształt, opalane są drewnem, koksem, rzadziej pelletem. Jednak w sprzedaży znajdziemy także mniej typowe rodzaje kominków.

Kominek narożny to dobre rozwiązanie

kominek narożnyBędą one pasowały nie tylko do wnętrz nowoczesnych i modnych, ale także wszędzie tam, gdzie nie byłoby możliwości montażu tradycyjnego kominka np. ze względu na dużo wnęk ściennych, małe pomieszczenie, czy brak możliwości odprowadzania rur kominowych. Co znajdziemy ciekawego w sklepach z kominkami? Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest kominek narożny. Wygląda on tak, że widoczne są jego dwie ścianki – przednia oraz jedna z bocznych. Montowany jest on zatem na rogu ściany, np. między pokojem dziennym, a jadalnią. Kominek narożny będzie zatem bardziej widoczny niż zwykły. Jego montaż przebiega bardzo podobnie jak kominka tradycyjnego. Kolejny rodzaj nietypowego kominka to kominek wolnostojący. Nie jest on montowany w ścianie, może być postawiony gdziekolwiek. Musi jednak posiadać wylot kominkowy. Taki kominek występuje w wielu wersjach.

kominek narożnyMoże być nowoczesny lub stylizowany na retro piecyk. Kominek może stać przy ścianie, jak i na środku pokoju. To ułatwia aranżację wnętrza, ponieważ można wybrać dla kominka więcej miejsc. Nie trzeba martwić się o jego montaż w ścianie, jak również o obkładanie kominka kamieniami. Kominek wolnostojący na pewno świetnie będzie się komponował z różnymi aranżacjami wnętrzarskimi. Kolejny ciekawy kominek to biokominek lub kominek elektryczny. W gruncie rzeczy są one bardzo podobne do siebie. Biokominek jest opalany biopaliwem, specjalną substancją w formie płynnej, tej drugi jest oczywiście zasilany energią elektryczną. Oba kominki nie mają popiołu, czy innych odpadów, nie trzeba dorzucać niczego do ognia. Są one w zasadzie bezobsługowe. Różnica jest taka, że kominek elektryczny jest wbudowany w ścianę, natomiast biokominek jest otwarty, jest obłożony z czterech stron ściankami, a góra jest odsłonięta. Oba kominki pełnią raczej funkcję dekoracyjną niż grzewczą.

Dają raczej mało ciepła, choć jest ono wyczuwalne. To opcja dla kogoś, kto chce mieć kominek, ale nie zależy mu na dodatkowym źródle ogrzewania, czy też nie lubi stale pilnować czy ogień nadal się pali czy też trzeba dorzucić do niego drewna czy koksu. Na pewno w dobrym sklepie z kominkami można znaleźć takie rozwiązanie, które zadowoli nas w pełni.