Najlepsze zlewozmywaki granitowe

zlewozmywaki granitowe dwukomorowe

Rosnąca popularność zmywarek nie sprawiła, że zlewy zostały całkowicie wyeliminowane z kuchni. Nawet jeśli ktoś zainwestował w zmywarkę to i tak potrzebuje miejsca by umyć ręce, napełnić dzbanek z wodą, czy oczyścić warzywa przed dalszą obróbką. Dlatego też nadal kwestia wyboru zlewu jest znacząca dla każdego właściciela domu lub mieszkania.

Duże zlewozmywaki granitowe

zlewozmywaki granitowe dwukomoroweDo wyboru są zlewy wykonane z marmuru, tworzyw sztucznych, drewna, a nawet szkła. Jednak w kwestii trwałości i estetyki najlepsze jest tylko jedno rozwiązanie. To bez dwóch zdań eleganckie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe lub jednokomorowe. Granit to błyszczący, gładki kamień, najczęściej mający ciemną barwę (granatową, antracytową), choć są też odmiany jaśniejsze, głównie kremowe. Gładka tafla kamienia naturalnego prezentuje się nad wyraz elegancko i stylowo, szczególnie wtedy kiedy blaty kuchenne i/lub podłoga także wykonane są z tego materiału. Jakie zalety ma granit? Na pewno dobrze znosi zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, nawet wrzątek mu niestraszny. Można na takim zlewie stawiać rozgrzane brytfanki wyjęte prosto z piekarnika, czy wystawiać mrożone mięso do rozmrożenia. Także szok termiczny, czyli na przykład wylanie wrzątku na miejsce w którym przed chwilą stała mrożona paczka warzyw, nie doprowadzi do zniszczenia zlewu. Druga kwestia to odporność na wszelkie zabrudzenia. zlew z drewna, czy tworzywa jest podatny na odbarwienia, szczególnie w okolicach odpływu.

zlewozmywaki granitowe dwukomoroweRównież zlew marmurowy, mimo iż marmur to też naturalny kamień, może się de koloryzować, szczególnie pod wpływem działania substancji o kwaśnym odczynie np. soków owocowych. Takich plam nie da się niczym usunąć. Zlew granitowy nie odbarwi się, nie będzie wyginał jak zlew z stali, ani też nie da się zarysować jak zlew z drewna. Także można w nim myć ciężkie garnki, ostre noże, a mimo to zawsze będzie wyglądał tak samo. Jakie jeszcze zalety ma zlew z granitu? Na pewno łatwo można go wyczyścić. Ma gładką powierzchnię w którą nie wnikają zabrudzenia, są one zatem tylko powierzchowne. Najlepiej jest zlew czyścić miękką szmatką lub gąbką, nie zaleca używania się szczotek drucianych, by nie uszkodzić powierzchni granitu.

Samo mycie wodą czy płynem do naczyń jest wystarczające, jednak w celu lepszego zabezpieczenia kamienia warto stosować specjalne preparaty do granitu majace formę lekkiego mleczka. Taki preparat usunie zabrudzenia, a także zabezpieczy powierzchnię zlewu na tej samej zasadzie co olej zabezpiecza drewno (tworzy się cienka warstwa ochronna).

Najlepsze zlewozmywaki granitowe
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757