pompa ciepła

Najlepsza pompa ciepła z klimatyzacją.

Nigdy nie rozumiałam osób, które nienawidziły zimy i gdy tylko przychodził wrzesień zaczynały psioczyć na pogodę i tęsknić za latem. Nienawidziłam palącego słońca, panującej duchoty, nawet za jedzeniem lodów na ochłodę nie przepadałam. Pływanie w morzu to nie była moja bajka, więc doniesienia o jego rosnącej temperaturze mnie nie interesowała. Najlepsze pompy ciepła powietrza grzeją bardzo dobrze.

Najlepsze pompy ciepła powietrze woda grzeją bardzo dobrze.

pompa ciepłaSkoro wam zimno to kupcie sobie najlepsze pompy ciepła powietrze woda i nie marudźcie na klimat. Mnie zawsze przyjemne zimno odpowiadało, uwielbiałam jako dziecko lepić bałwany ze śniegu i rzucać się śnieżkami, umiałam jeździć na nartach i łyżwach, a jak mi było zimno to moja pompa ciepła powietrze woda utrzymywała mieszkanie w pożądanej temperaturze. Powietrzna pompa ciepła miała także funkcję klimatyzacji, więc nawet podczas gorącego lata u mnie w mieszkaniu było dużo chłodniej. Kiedy jednak przyszła fala upałów sięgająca czterdziestu stopni postanowiłam podjąć bardziej drastyczne środki niż włączenie funkcji chłodzenia i wyjechałam na Alaskę. Wierzyłam, że gdzie jak gdzie, ale tam na pewno musi być chłodniej i faktycznie było. Na szczęście globalne ocieplenie nie jest najwidoczniej tak szybko postępujące jak mówią naukowcy inaczej musiałabym wybrać się na Antarktydę! Przyjemny chłód panował na całej Alasce, a temperatura rzadko przekraczała piętnaście stopni. Ja wynajęłam mały drewniany domek niedaleko pola kempingowego, osłoniętego lasem, co dodatkowo zapewniało doskonała izolację termiczną. Mogłam spokojnie wybierać się na długie wycieczki rowerowe, bez obawy o niesprzyjającą pogodę. Chodziłam także na piesze wędrówki po wzgórzach i lasach, a wieczorami usadawiałam się na altance z książką w ręku popijając ciepłą herbatę (tak, ciepłą, herbata i jedzenie to jedyne ciepłe rzeczy, które lubię). Tak mi minęła większość wyprawy.

Czasem udało mi się nawet zauważyć jakiegoś jelenia czy łosia spacerującego w okolicy obozowiska w poszukiwaniu jedzenia pozostawionego przez turystów. W Polsce takie rzeczy się nie zdarzają, chyba, że w okolicy Puszczy Białowieskiej albo kiedy ktoś mieszka się w środku lasu. Przyszedł w końcu czas powrotu do kraju, choć bardzo nie chciałam wyjeżdżać, ale obowiązki wzywały. Co nie zmienia faktu, iż podróż na Alaskę była niezapomniana. Jednak nie ma to jak najlepsze pompy ciepła powietrze woda.