Montaż bramy garażowej segmentowej

Podjazd do domu

Garaż nie służy dziś wyłącznie jako ciemne pomieszczenie do przechowywania samochodu. To jeden z elementów wyposażenia domu, który możemy potraktować jako piwnicę lub strych. Jeśli jest odpowiednio duży, możemy trzymać w nim wózek dziecięcy, rowery, narzędzia lub zapasy żywieniowe. Stanowi również alternatywną drogę do właściwej części domu.

Solidna brama garażowa

Dom z bramąGaraż jest dziś dużo cenniejszym pomieszczeniem, niż kiedyś. Dlatego wymaga szczególnej ochrony. Solidna brama garażowa od uznanego producenta to nie tylko wygoda i satysfakcja ze sprawnej obsługi otwierania i zamykania garażu. Jako że większość z nich jest dziś zintegrowana z domem, ważne jest, by drzwi prowadzące do niego były solidnie wykonane, zabezpieczone przed włamaniami oraz by idealnie izolowały ciepło wewnątrz pomieszczenia. Dzisiejsza technologia produkcji oferuje automatycznie otwierane bramy garażowe wyposażone w mechanizmy pełne różnorodnych zabezpieczeń na wszelkie ewentualności. Bez względu na to, w jakim rejonie Polski mieszkamy, z pewnością znajdziemy godną polecenia, rzetelną ekipę, która instaluje bramy garażowe Sopot oraz leżące obok Gdynia i Gdańsk to dość mocny punkt na polskiej mapie usług, w którym z pewnością znajdziemy dobrych fachowców, jednak oczywiście nie jedyny. Jeśli już zakupiliśmy interesujący nas rodzaj bramy, z pewnością oczekujemy właśnie, aż ekipa montażowa dostarczy produkt do naszej posesji i rozpocznie instalację. Jak zatem wygląda proces montowania bramy garażowej?

Podjazd do domuTo jasne, że zaczyna się od jej transportu na miejsce. Należy o tym wspomnieć z tego względu, że sposób jej dostarczenia i warunki przewozu są niezwykle ważne. Bardzo łatwo uszkodzić wrażliwy i skomplikowany mechanizm tej konstrukcji. Brama przewożona musi być w opakowaniach ochronnych w dużych pojazdach transportowych. Po dostarczeniu, ekipa montażowa musi rozpakować towar i upewnić się, że wszystkie części są na miejscu. Wówczas sprawdza wymiary otworów bramy, w tym ustawienie węgarków i wysokość między węgarkami a nadprożem. Mając gotowe pomiary i wszystkie niezbędne elementy, fachowcy przechodzą do właściwego montażu. Najpierw instalują prowadnice na węgarkach i nadprożu. Następnie montują poziomą część prowadzenia, na którą składają się podwiesia montażowe oraz tylna poprzeczka. Gdy montażyści upewnią się, że konstrukcja trzyma właściwy poziom, mocują ją na suficie. Do nadproża z kolei zostają przytwierdzone podpory środkowe oraz wał ze sprężynami oraz zabezpieczeniami. Następnym etapem montażu jest powierzchnia bramy. Mocuje się ją po kolei segmentami, począwszy od dolnego do najwyższego. Potem specjaliści naciągają sprężyny i linki wprawiające bramę w ruch. Na samym końcu montuje się napęd.

Niestety, jest to dość skomplikowany proces wymagający precyzji, doświadczenia i dodatkowych par rąk. Dlatego najbezpieczniej będzie zlecić montaż bramy garażowej ekipie, która się na tym zna. Profesjonalna firma zamontuje bramę tak, by zapewnić domownikom maksimum bezpieczeństwa.

Montaż bramy garażowej segmentowej
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757