Modne panele wypukłe z gipsu

panele gipsowe 3d

Dzisiaj coraz większa grupa dekoratorów wnętrz stara się wprowadzać do pomieszczeń nowoczesne rozwiązania, które wyróżniają się bardzo dużymi walorami dekoracyjnymi. Nikogo nie dziwi nadawanie ścianom geometrycznych kształtów czy innych wyszukanych faktur. Jeszcze do niedawna wiązało się to z podjęciem kosztownych działań, które w znaczny sposób zwiększały koszty całego remontu.

Panele w niewygórowanej cenie

panele gipsowe 3dDzisiaj producenci materiałów wykończeniowych proponują nam znacznie bardziej funkcjonalne rozwiązania, których efekt jest w stanie zachwycić każdego. Przeglądając magazyny tworzone przez dekoratorów wnętrz czy nawet gazetki z meblami, bardzo często możemy dostrzec w tle ściany o nieregularnych rysach. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób są kształtowane tego typu rozwiązania i tylko marzy o wzbogaceniu swojego salonu, korytarza czy jadalni o efektowną dekorację. Jak się okazuje, efekt można uzyskać w bardzo prosty sposób, stosując panele gipsowe 3D – cena produktu nie jest wygórowana, co pozytywnie wpływa na rozpowszechnienie się tej technologii. Płyty przykleja się do powierzchni ściany, stosując klej montażowy, którego głównym składnikiem jest gips, który po związaniu utrzymuje płytkę na ścianie. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy znaleźć rozwiązanie, które spełni oczekiwania nasze oraz innych domowników.

panele gipsowe 3dStandardowy rozmiar płyt gipsowych wynosi 50 × 50 cm, a każda z nich przybiera konkretny, ustalony przez producenta kształt. Różnorodność rozwiązań sprawia, że bez problemu możemy uzyskać ścianę imitującą ceglany mur, abstrakcję z figur geometrycznych czy nawet motywy roślinne lub zwierzęce. Bardzo dużą zaletą płyt dekoracyjnych jest także to, że większość producentów przewiduje możliwość ich malowania. Możemy więc nie tylko uzyskać ciekawą strukturę ściany, ale także w prosty sposób nadać jej odpowiedni kolor. Przygotowanie powierzchni do wykonania powłok malarskich wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku ścian płaskich – należy zeszlifować wszelkie wystające elementy, a następnie odpowiednio zagruntować powierzchnię. Dekoracyjne płyty 3D sprawdzają się zarówno w stylu skandynawskim i modernistycznym, jak i w klasycznych aranżacjach.

Z powodzeniem można je stosować np. w sypialni czy pokoju dziecięcym – wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, jaki jest pomysł inwestora. Aby nie uzyskać efektu przytłaczającego, w małych przestrzeniach sprawdza się wykonanie okładziny tylko na jednej, lub fragmencie ściany. Odpowiednie ułożenie paneli sprawia, że będą one optycznie powiększać pomieszczenie.

Modne panele wypukłe z gipsu
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669