Który materac do tira wybrać?

150 x 200 materac tir

Po świecie jeździ wielu kierowców, którzy zawodowo dostarczają ogromnymi samochodami dostawczymi różne produkty. Jeżdżą nie tylko do okolicznych sklepów, ale także do oddalonych o wiele kilometrów dyskontów w innym państwie. Nie zawsze może dowieść produkty w ciągu tego samego dnia co załadunek, dlatego tak wielu kierowców tira ma w swoim samochodzie wygodny materac.

Zalety materacy tworzonych do tirów

materac tir 150x200Jeżeli ktoś zawodowo dostarcza świeże bułki, wędliny, czy nawet sprzęty elektroniczne do różnych miast w krajach Europy musi liczyć się z tym, że spędzi wiele dni i miesięcy w trasie. Jako że zawodowi kierowcy jeżdżą ze swoim towarem także nocą, muszą zorganizować sobie życie w samochodzie dostawczym. Oprócz jedzenia i podstawowych produktów do higieny bardzo ważne jest także zaopatrzenie się w dobrej jakości materac. Trudno jest być w pełni zdrowym i w dobrze prowadzić pojazd, jeżeli podczas pauz czy odpoczynków na sen nie można pozwolić sobie na choć kilka godzin spędzonych w wygodnym łóżku. Materace 150×200 do tira to standardowe posłania, które produkuje wiele firm, także polskich. Można także zamówić wybrane wypełnienie, które będzie dostosowane do zamontowanie w tirze. Zlecanie przygotowania materaca sprężynowego czy piankowego lub kieszeniowego na wymiar jest bardzo częstą praktyką, z której korzysta wielu zawodowych kierowców.

150 x 200 materac tirZazwyczaj producenci materacy pozwalają na wybór ilości warstw wypełniających posłanie, dlatego warto zapytać o taką możliwość w ulubionym sklepie. Wiadomo, że nie każdy wybór wypełnienia będzie odpowiednim, gdyż trzeba także wziąć pod uwagę warunki, w jakich będzie się relaksował kierowca. Ponadto, jako że zazwyczaj kierowcami są mężczyźni i do tego dość dużej postury, lepiej, gdyby wybrali materac twardszy niż miększy. Taki, a nie inny wybór jest podyktowany wygodną oraz perspektywą spędzenia na nich wielu godzin, a często zdarza się, że materac może być przyczyną zwyrodnień lub zaszkodzić, gdy jego właściciel ma wadę postawy. Tak więc podstawowa forma materaca stworzonego wprost do tira czy kampera ma zazwyczaj matę kokosową. Pełni ona funkcję utwardzającą i dlatego pod nią może znaleźć się pianka. Kolejną warstwę stanowi filcowa podkładka, gdyż tuż pod nią umieszczone są sprężyny w specjalnych kieszeniach (pocketach).

Na ostatnich dwóch warstwach znajdzie się kolejna filcowa podkładka, by całość utrzymywała pianka. Całość materaca spaja pokrowiec. Materac musi być przede wszystkim wygodny. Nie warto kupować posłania, które będzie źródłem problemów w przyszłości. Dzięki niemal nieograniczonemu wyborowi można pozwolić sobie na dopasowania odpowiedniej miękkość zanurzenia ciała w jego wypełnieniu, co daje możliwość wyspania się nawet w środku samochodu ciężarowego.

Który materac do tira wybrać?
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4979