Tani kredyt

Kredyt konsolidacyjny czy pożyczka na oświadczenie – jak spłacić długi?

Utrata pracy lub nieprzewidziane sytuacje losowe mogą każdego wpędzić w finansowe tarapaty. W najgorszej sytuacji znajdują się osoby, które posiadają do spłacenia raty kredytów lub pożyczek. Co zrobić w takiej sytuacji, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia, z której nie będzie wyjścia?

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Tani kredytWarto pamiętać o tym, aby działanie rozpocząć możliwie, jak najszybciej. Jeśli więc nagle spadają nasze dochody lub całkowicie je tracimy, należy skontaktować się z bankiem i szukać rozwiązania. Gdy sprawa zostanie oddana już do komornika, kredyt konsolidacyjny ani inne rozwiązania nie pomogą nam. Możemy spróbować negocjacji z bankiem. Wiele umów przewiduje wakacje kredytowe. Odroczenie 2 czy 3 rat kredytu hipotecznego dla wielu osób jest ratunkiem w trudnej sytuacji finansowej. Pewnym rozwiązaniem może okazać się kredyt na oświadczenie. Takie pożyczki dostępne są w firmach udzielających tzw. chwilówek. Produkt ten jest wysoko oprocentowany, ale nie wymaga zaświadczeń o dochodach, poręczycieli czy zabezpieczeń. Często firmy pożyczkowe nie sprawdzają również historii kredowej klienta, dzięki czemu pieniądze mogą pożyczyć nawet osoby figurujące w KRD lub BIK. Plusem rozwiązania jest zdobycie pieniędzy na kolejną ratę kredytową. Szybka pożyczka sprawdzi się wtedy, gdy inne rozwiązania zawiodą. Może to być kredyt dla emeryta czy osoby pracującej. Ważne jest jednak, aby osoba decydująca się na ten produktu miała pewność, że w przyszłości otrzyma pieniądze. W innych sytuacjach pożyczki na wysoki procent mogą więcej zaszkodzić niż pomóc w wyjściu z zadłużenia. Kolejnym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja długów sprawdzi się w przypadku osób, które spłacają kilku różnych rat – np. za mieszkanie, samochód i sprzęt AGD. Bank spłaci wszystkie nasze długi kredytem, który otrzymamy. Od tej pory będziemy więc płacić niższą ratę. Konsolidacja jest o wiele tańsza niż kredyt na oświadczenie. Gdy zależy nam na czasie, lepiej sprawdzi się konsolidacja gotówkowa.

W dłuższej perspektywie czasu lepszym rozwiązaniem jest konsolidacja hipoteczna, ponieważ jest to w miarę tani kredyt. Jego minusem jest konieczność zabezpieczeń w postaci hipoteki. Tutaj formalności mogą się znacznie przedłużyć.