Ścianki ze szkła

Jak wybrać zabudowy szklane do łazienki

Elementy szklane są obecne w naszych domach już od dawna. Współcześnie jednak szkło staje się coraz bardziej popularne, nie tylko jeśli chodzi o drobne elementy szklane, takie jak wazoniki czy ozdobne misy, ale także o całościowe zabudowy szklane.

Wybór szkła do łazienki

Ścianki ze szkłaNie znaczy to jednak, iż szkło stało się mało oryginalne. Wielość rozmiarów, kolorów, wzorów( od tych najprostszych, do tych najbardziej szalonych i fantazyjnych), jak również wielość zastosowań sprawia, że wszyscy moglibyśmy mieć zabudowy szklane we własnych domach, jednak żaden wzór czy miejsce w którym je umieścimy nie musiałoby się powtarzać. Szklane daszki nad oknami czy szklane balustrady ( czasami nie całkowicie szklane, lecz połączone z elementami metalowymi czy drewnianymi) cały czas znajdują coraz to większą rzeszę zwolenników. W internecie wiele można przeczytać na temat zabudowy szklanej, jednak są to opisy ogólne i często nie dają nam odpowiedzi jakie chcielibyśmy otrzymać. Warto więc omówić zabudowy szklane w konkretnych pomieszczeniach po kolei. Największe możliwości jeśli chodzi o zabudowy szklane mamy w łazience. Najmniejszą i najbardziej podstawową opcją są półki szklane. Są one dobrze znane i nie trzeba ich zbytnio omawiać. Drugim zastosowaniem są zabudowy szklane w kabinie prysznicowej lub wręcz szklane wanny. Szkło można dopasować wedle uznania, wcale nie musi być transparentne, czy matowe, możemy wybrać szkło kolorowe. Trzecim zastosowaniem jest stosowanie drzwi szklanych, które mogą służyć jak przedzielenie łazienki np. oddzielą toaletę od wanny lub mogą być ciekawą alternatywną dla drzwi w saunie, jeśli jest ona połączona z łazienka.

Czwartym, absolutnie oryginalnym i fantazyjnym sposobem umieszczenia szkła w łazience są podłogi szklane ze szkła hartowanego. Łatwo utrzymać je w czystości, a jeśli wybierzemy opcję ,,grafika na szkle,, możemy np. zmienić nasza łazienkę w tropikalną plażę.