Jak przebiega konserwacja boisk poliuretanowych?

konserwacja boisk

Boiska poliuretanowe obecnie cieszą się dużą popularnością i zdecydowanie wypierają obiekty ze zwykłą, trawiastą murawą. Dlaczego? Ponieważ zapewniają dodatkowe udogodnienia, między innymi jeśli chodzi o amortyzację. Takie nawierzchnie są wyjątkowo elastyczne i sprawiają, że stopa jest amortyzowana w każdym momencie zetknięcia się z powierzchnią.

Konserwacja boisk w sposób fachowy

konserwacja boiskDzięki temu uprawianie sportu staje się o wiele bardziej bezpieczne, niezależnie od tego, czy dużo czy mało biegamy podczas niego. Jednakże jeśli już zdecydujemy się na boisko poliuretanowe, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że na samym montażu się nie skończy. Należy regularnie dokonywać konserwacji takiego boiska, aby wydłużać jego trwałość. Tylko wówczas będzie mogło dobrze spełniać swoją rolę przez wiele lat i nie będzie konieczna jego wymiana, co wygenerowałoby o wiele większe koszty. Jak jednak przebiega taka profesjonalna konserwacja boisk poliuretanowych? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, najpierw należy wiedzieć, z czego wykonane jest takie boisko – z żywicy poliuretanowej z dodatkiem pewnych ulepszaczy. Jednakże aby zabezpieczyć takie boisko przed intensywnymi opadami, wykonywane są zawsze na nim odwodnienia. Te pod wpływem piachu czy błota, łatwo się zatykają. W efekcie nawierzchnia może zacząć kruszyć się, a czasami – gdy zaniedbanie jest naprawdę duże, mogą odpaść pokaźne kawałki tej nawierzchni!

konserwacja boiskNaprawa taka będzie o wiele droższa niż sama profesjonalna konserwacja, dlatego nie należy zaniedbywać tej ostatniej, jeżeli nie chcemy ponosić dużych strat finansowych. Zatem konserwacja polega na utrzymaniu powierzchni w czystości, w pierwszym kroku należy zwrócić uwagę właśnie na odwodnienia, które nigdy nie powinny być zaniedbywane. Należy czyścić je z zalegających zanieczyszczeń w postaci wspomnianego piachu czy błota, czasami w wyniku działania wody mogą pojawiać się także glony. Druga ważna sprawa to zamiatanie, ale z racji tego, że boisko to naprawdę duża powierzchnia, ręczne zamiatanie za pomocą zwykłej szufelki i miotły, zajęłoby zbyt wiele czasu. Dlatego do profesjonalnej konserwacji boisk poliuretanowych wykorzystuje się specjalne urządzenia, które równocześnie zamiatają oraz odkurzają nawierzchnię.

Wirujące szczotki pozwalają pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, dlatego jest to skuteczne rozwiązanie, które pozwoli utrzymać boisko poliuretanowe w oczekiwanej czystości. Jak widać, konserwacja boiska z materiału syntetycznego jest naprawdę proste, dlatego właśnie nie zależy tego zaniedbywać.

Jak przebiega konserwacja boisk poliuretanowych?
Przewiń do góry