Imitacja drewna – różne rodzaje

imitacja drewna na elewacji

Drewno to bardzo piękny, szlachetny materiał. Wykonuje się z niego meble, podłogi, okładziny ścienne, a nawet całe domy, czy konstrukcje dachowe. Różne gatunki drewna mają charakterystyczne barwy, jedne są bardziej miękkie, łatwiej poddają się obróbce, z kolei inne są wyjątkowo twarde. Niestety, każdy gatunek drewna ma też swoje ograniczenia.

Realistyczna imitacja drewna

imitacja drewna na elewacjiPrzede wszystkim jest to mała odporność na wilgoć. Gatunki egzotyczne są bardziej odporne pod tym względem niż gatunki polskie, jednak i one z czasem ulegną zniszczeniu. Drewno jest też dosyć kosztowne, szczególnie gatunki rzadkie, takie jak heban. Dlatego też nie dziw fakt, iż powstają coraz to nowsze i bardziej realistyczne imitacje drewna. Mogą to być produkty łączące w sobie drewnianą miazgę z tworzywami sztucznymi np. żywicami, czy produkty z dowolnego tworzywa które wizualnie wyglądają jak drewno (mają widoczne słoje i odpowiedni kolor). Przykładem może być polecana imitacja drewna na elewacji. Elewacja domu jest narażona na działanie promieni ultrafioletowych, wilgoci, mrozu. Naturalne drewno by butwiało, traciło kolor i pękało. Imitacja drewna jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego stanowi lepsze rozwiązanie. Deski elewacyjne są też lżejsze, miękkie, łatwo się je docina.

imitacja drewna na elewacjiDzięki temu nie trzeba się martwić, że okładzina obciąży elewację lub że będzie bardzo od niej odstawać. Imitacja drewna sprawdzi się też we wnętrzach. Zamiast starej boazerii można dać nowoczesne okładziny. Drewna nie można by stosować przy kominki, w obawie przez zapłonem. Imitacje drewna często są niepalne i odporne na działanie wysokich temperatur. Deski przydadzą się we wnętrzach w stylu eko, urban jungle, czy skandynawskim. Można je dobrać do koloru podłogi czy mebli, też zwykle robionych z drewna. Warto zaznaczyć, że poza pojedynczymi deskami do przyklejania na ścianę można też sięgnąć po tapety ze wzorem drewna. Efekt nie będzie może tak powalający i naturalny, ale zawsze jest to tańsza i łatwiejsza w montażu alternatywa. Podobnie rzecz ma się z taśmami klejącymi z motywem drewna, czy z panelami 3D, także imitujących drewno (to takich kilka paneli połączonych w jeden kaseton, co przyspiesza montaż na ścianie).

Jak widać, imitacja drewna niekiedy jest lepsza niż prawdziwe drewno. Nie zostanie ona zaatakowana przez korniki, nie zawilgotnieje, czy też nie odbarwi się aż tak szybko. Często imitacja drewna ma ponad dwudziestoletnią gwarancję producenta, także jeśli zostanie ona zamontowana na elewacji. To bez dwóch zdań fantastyczny produkt, który można polecić każdemu klientowi.

Zobacz także http://decoartwood.pl

Imitacja drewna – różne rodzaje
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107