Remont

Firma budowlana – jak wybrać najlepszą?

Najlepiej popytać znajomych. Może niedawno sami korzystali z usług remontowych i mają zaufaną i sprawdzoną firmę. Ekipa z polecenia będzie też bardziej starać się o wysoki poziom usług, aby nie zepsuć sobie marki. Firmy remontowe ogłaszają się w prasie oraz w internecie.

Jak wybrać firmę remontową?

RemontSieć ma tę przewagę, że pozwala na wgląd w opinie na temat danej firmy napisane przez ich klientów.Pamiętajmy, że dobry fachowiec doradza najlepsze rozwiązania. Nie musimy się znać na pracach wykończeniowych. Firma remontowa, prócz wykonawstwa powinna z nami omówić praktyczność i koszt naszych zamierzeń. Dobre firmy budowlane mają szereg zadowolonych klientów, którzy wystawiają im referencje. Możemy poprosić o wgląd w takowe. Wybierajmy firmy budowlane z doświadczeniem, czyli długo istniejące na rynku. Przekłada się to na szybkość i dokładność wykonywanego remontu. Dzięki temu, prace remontowe odbywają się zgodnie z planem oraz, co ważne – bez poprawek. Dobra firma budowlana jest wszechstronna. Zna się na nowoczesnych materiałach budowlanych oraz ciekawych rozwiązaniach. Jeżeli chcemy mieć jakieś nietypową usługę np. stiuki czy trawertyn (tynki dekoracyjne), możemy zainteresować się czy wykonawca posiada certyfikat, świadczący o odbytym przez niego szkoleniu w tym kierunku. Najlepiej jak jedna firm świadczy od razu usługi remontowe hydrauliczne, elektryczne i wykończeniowe, dzięki temu poszczególne etapy remontu są lepiej zorganizowane. Niektóre marki materiałów budowlanych mają rekomendowanych i certyfikowanych wykonawców. Dzięki temu wiemy, że pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Źródłem takich informacji może być internet. Tam możemy odnaleźć lokalnego wykonawcę. Możemy porównać ceny wysyłając zapytania czy dzwoniąc do firm. Możemy też w ten sposób sprawdzić czy wybrana firma nie zawyża cen. Warto dopilnować kwestii formalnych, obejmujących podpisanie umowy z wykazem prac oraz warunkami odstąpienia od umowy.

To pozwala uniknąć nieporozumień oraz ułatwić egzekwowanie terminów. Należy kontrolować przebieg remontu, ale nie w nachalny sposób. Daje nam to również okazje na omówienie z wykonawcą wątpliwości czy alternatywnych rozwiązań.