Rolety

Firanki czy rolety – co się lepiej sprawdza?

Obecnie moda czy to jeśli chodzi o sposób ubierania się czy też urządzania czy też dekorowania mieszkania pozostawia nam bardzo wiele swobody, tak naprawdę jeśli zrobimy to z gustem i ze smakiem to dozwolone jest praktycznie wszystko, skąd zatem bierze się u dużej liczby osób bez względu na to o jaki region chodzi czy to o Rude śląską czy tez o Sopot, przeświadczenie, że firanki są obecnie czymś nie modnym?

Firany czy rolety – oto jest pytanie?

RoletyZ nimi jest podobnie jak ze wszystkim jeśli źle je dobierzemy co całokształtu wystroju wówczas rzeczywiście będą się prezentować nie ciekawie, ale to nie wina samego elementu jakim są firanki, a raczej osób, które w nieumiejętny sposób stosują je. O czym należy zatem pamiętać rozważając firanki czy rolety, oczywiście jest jeszcze trzecia opcja- żaluzje, jednak to zupełnie inne rozwiązanie, którego nie da się zestawić z dwoma pozostałymi pod względem wizualnym, więc nie będziemy o nim teraz mówić. Rolety są funkcjonalne i wyróżniają się bardzo bogatą gama kolorystyczną, dzięki czemu łatwo je dostosować do każdego wnętrza, jednak tak naprawdę najlepiej one wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu, dodatkowo pamiętajmy o tym,. Że są one funkcjonalne głównie w nocy, ponieważ za dnia by do wnętrza wpadała wystarczająca ilość światła trzeba je odsłonić, a co za tym idzie w ciągu dnia sąsiedzi mogą bez przeszkód widzieć to co się dzieje w naszym mieszkaniu oraz nie będą one zasłaniać szpecącej okno moskitiery i z tym należy się liczyć. Jeśli chodzi natomiast o firany, to pamiętajmy o tym, że obecnie firany są dostępne w różnych wzorach, więc nie koniecznie muszą one być nudne czy nie gustowne jak wiele osób sądzi. Najlepiej pasują one jednak do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu. Ich zaletą jest jednak to, że przesłaniają one wnętrze mieszkania zarówno w dzień jak i w nocy, nie ograniczając przy tym ilości światła jakie dostaje się do wnętrza, co może być pewnym minusem w trakcie upałów, gdzie akurat ów dostęp przydałoby się ograniczyć.

Co za tym idzie oba rozwiązanie są dobre by zabezpieczyć okna ruda śląska w swoim domu, trzeba tylko mieć na to pomysł i dobrze dopasować wybrane rozwiązanie