Elementy z kamienia w ogrodzie

zakładanie ogrodów

Zakładając ogród myśli się przede wszystkim o roślinach jakie będą tam zasadzone. W końcu ogród to teren zielony, zatem drzewa, krzewy i kwiaty są tutaj najważniejsze. Przygotowuje się także plan na wykorzystanie małej architektury ogrodowej, aranżuje taras. Najczęściej stosuje się meble i dodatki wykonane z drewna, w końcu to materiał ekologiczny i naturalny.

Zakładanie ogrodów i kamienne ścieżki

zakładanie ogrodówDo tego nadaje się zarówno na altanki, meble, osłonki do doniczek, czy na tarasowe zadaszenia. To jednak nie jedyny materiał z którego można wykonać wiele elementów ogrodowych. Również kamień można wykorzystać na wiele sposobów. Zdecydowanie profesjonalne zakładanie ogrodów na Śląsku może zakładać elementy kamienne, a nawet tworzyć całe ogrody skalne. Jak to będzie wyglądało? Przede wszystkim z kamienia wykonuje się różne ścieżki. Można do tego wykorzystać zarówno drobne kamyczki do wysypania nimi ścieżki, jak i duże, płaskie kamienie, które będą układane równolegle do siebie w odstępie kilku do kilkunastu centymetrów. Kamienie można rozkładać zarówno na samej ziemi, jak i na trawniku, dzięki czemu ścieżka będzie idealnie wkomponowana w całość ogrodu. Kamień to świetny materiał jeśli chodzi o zbiorniki wodne w ogrodzie. Nadaje się do wysypania koryta małej rzeki, jak również do zaznaczenia brzegu oczka wodnego.

zakładanie ogrodówKamienie można znaleźć w różnych kolorach, choć najlepsze są te w odcieniach brązu, ponieważ najlepiej komponują się z zielenią. Warto zaznaczyć, iż kamień to nie tylko materiał do tworzenia estetycznych i dekoracyjnych elementów terenu zielonego, ale także można z niego tworzyć konstrukcje praktyczne i użyteczne. Do takich należy na przykład miejsce na grilla czy ognisko. Kamień jest odporny na działanie wysokich temperatur. Nie będzie się topił, odkształcał czy bardzo nagrzewał. Do tego grill wyłożony kamieniem prezentuje się zdecydowanie lepiej niż taki wykończony jedynie samym betonem. Osobną kategorią wykorzystania kamienia w ogrodzie są ogrody skalne. Tutaj elementy kamienne są dominujące. Nie ma trawnika, a roślin jest mniej niż w tradycyjnym ogrodzie. Kamień występuję zarówno jako materiał na ścieżki, czy też jako materiał zastępujący korę drzewną wysypywaną między roślinami, by przykryć ziemię.

Ogrody skalne często wykorzystują kilka rodzajów kamienia różniące się pod względem wielkości oraz koloru. Dzięki emu stają się atrakcyjne, mimo małej ilości zieleni. Zdecydowanie elementy kamienne w ogrodzie to dobry wybór. Kamień jest trwały, odporny na zmienne warunki atmosferyczne, a przy tym estetyczny.

Elementy z kamienia w ogrodzie
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609