Drewniane domki ogrodowe

dwuspadowe domki ogrodowe

Budownictwo drewniane nic nie traci na swojej popularności. Chociaż coraz mniej decyduje się na drewniane domy całoroczne, to za to domy rekreacyjne z drewna wybiera wiele osób, które posiadają własną działkę. Taki domek ogrodowy bowiem prezentuje się wyjątkowo, kojarzy się z bliskością z naturą.

Domek z dobrego materiału

dwuspadowe domki ogrodoweOczywiście aby przetrwał on lata, powinien być wykonany przez firmę z doświadczeniem, która podczas produkcji wykorzystuje swoją wiedzę połączoną z najnowszymi technologiami. Ważne jest, aby taki dwuspadowy domek ogrodowy powstał z wysokiej jakości materiału. Najczęściej producenci wybierają świerk skandynawski, ponieważ ten, rosnąc na terenie wymagającym jakim jest Skandynawia, cieszy się wzmocnioną wytrzymałością, jest wyjątkowo odporny tak na warunki środowiskowe jak i na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego właśnie lite bale świerkowe doskonale nadają się do budowy domków ogrodowych. Producenci wykorzystują tutaj dwie różne metody łączenia bali – wybór właściwej zależy od grubości drewna, ponieważ może wynosić ona raptem 28 mm, a może mieć i 70 mm. W związku z tym stosuje się łączenie na pióro-wpust albo na podwójne pióro-wpust.

dwuspadowe domki ogrodoweWszystko po to, aby konstrukcja była jak najbardziej wytrzymała i jak najbardziej stabilna. Nie ma żadnych obaw co do tego, że taki domek ogrodowy nie będzie trwały, ponieważ do jego budowy wykorzystuje się drewno o odpowiednim poziomie wilgotności, takie, które zostały wysuszone komorowo. Taki dwuspadowy domek ogrodowy otrzymamy od producenta w standardzie wraz z drzwiami oraz oknami. Te wykonuje się z drewna klejonego, a szyby zazwyczaj są szklone podwójnie, chyba że domek jest naprawdę niewielki. Co zatem otrzymujemy w zestawie oprócz ścian ze świerku oraz okien i drzwi? Jest to także podłoga, ścianki działowe oraz deskowanie dachu dwuspadowego. Ponadto producent dostarcza nam także w komplecie okucia klamki, jak i elementy montażowe. Co ważne dla wielu osób, taki domek można zamontować samodzielnie. Jest to proste, producent dołącza instrukcję. Nie trzeba tracić pieniędzy na opłacenie ekipy montażowej, montaż nie jest bowiem zadaniem skomplikowanym. Oczywiście jeśli chcemy możemy zamówić profesjonalną ekipę.

A więc podsumowując temat, jeśli chodzi o domki drewniane, to najczęściej decydujemy się na te ogrodowe, rekreacyjne, a nie na całoroczne. Ogrodowe prezentują się bowiem pięknie na każdej działce, tworząc wrażenie bliskości z naturą. A to jest przez wiele osób oczekiwane. Co równie ważne, takie domki ogrodowe ze świerku skandynawskiego, nie należą do najdroższych.

Drewniane domki ogrodowe
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669