zagłębiarka

Dlaczego warto wybrać zagłębiarkę TS 55

Najwyższy standard, którym charakteryzują się elektronarzędzia od renomowanych producentów, sprawia, że to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem zarówno osób niedoświadczonych w majsterkowaniu, jak i profesjonalistów, którzy cięcia drewna czy metalu wykonują na co dzień. Asortyment jest naprawdę szeroki, dlatego każdy bez problemu znajdzie urządzenia, które nie będą potem kurzyć się w domowym warsztacie, a będą eksploatowane.

Funkcjonalność zagłębiarki

zagłębiarkaSpójrzmy na zagłębiarki. Choć wielu osobom takie urządzenie wydaje się zbędne, za jego pomocą można wykonywać cięcia drewna, metalu czy innych materiałów. W dodatku najlepsze urządzenia są tak skonstruowane, że bez problemu sięgają w trudno dostępne miejsca – a więc cięcie przy krawędzi nie stanowi tutaj problemu. Odstęp od ściany może wynosić raptem 12 mm. To zapewnia wysoką elastyczność i sprawia, że urządzenie poradzi sobie w każdej sytuacji. Oczywiście nie każda zagłębiarka charakteryzuje się takimi dobrymi parametrami technicznymi. Opisywane właściwości dotyczą urządzenia, jakim jest wytrzymała zagłębiarka Festool TS 55. Posiada ona także regulację kątową oraz jest wzbogacona o funkcję podcięć od -1 st. do 47 st. To daje naprawdę wiele możliwości pracy. Dużą zaletę stanowi też specjalny, sprężynowy klin prowadzący. Jego zadaniem jest niwelowanie odrzutu narzędzia, dzięki czemu praca staje się jeszcze bezpieczniejsza.

zagłębiarkaPonadto dzięki niemu można szybko i dokładnie ustawić zagłębiarkę w odpowiednim stosunku do istniejącego rzazu, co także usprawnia pracę. Wszystko wskazuje na to, że taka pilarka pozwala na naprawdę precyzyjne cięcia, a wówczas nie są konieczne żadne poprawki. Jeżeli zależy więc nam na naszym czasie i nie chcemy go niepotrzebnie tracić, a przy tym lubimy, gdy wszystko jest wykonane perfekcyjnie – z pewnością ucieszy nas praca z takim narzędziem. Jest bowiem szybka i bezproblemowa. W dodatku zagłębiarka może pracować z odkurzaczem mobilnym, dzięki czemu natychmiastowo czyścimy miejsce pracy – żadne opiłki i wiórki nie będą widoczne na stanowisku, gdyż od razu, w momencie cięcia, są pochłaniane przez dopasowany do urządzenia przewód i lądują w odkurzaczu.

Z pewnością TS 55 to urządzenie idealne dla osób, którym zależy na wysokim komforcie pracy. To jednak nie jedyne propozycje tego producenta, jest ich oczywiście o wiele więcej. Każdego roku na rynek renomowane firmy wprowadzają coraz nowsze urządzenie lub też ulepszone o nowe funkcje modele z ubiegłych lat – dzięki temu potencjalni klienci mają w czym wybierać.