Uchwyty do kabiny prysznicowej

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Z łazienki każdy z nas korzysta codziennie – regularne kąpiele to podstawowa czynność, która pozwala nam zachować higienę. Jednakże aby korzystanie z łazienki było przyjemne i wiązało się też z relaksem, musimy dbać o jej czystość. Przy sprzątaniu łazienki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na kabinę prysznicową.

Uchwyty do kabiny a detergenty

Uchwyty do kabiny prysznicowejWoda potrafi bowiem zostawiać nieestetyczne plamy na szkle, zwłaszcza jeśli to woda twarda. Bardzo szybko pojawia się też osad po stosowanych kosmetykach. Czyszczenie kabiny prysznicowej należy zacząć od góry. Najpierw więc zastosujmy środki do odkamieniania słuchawki prysznicowej. Pamiętajmy, aby nie pominąć żadnego elementu, nawet tego najmniejszego. Często omijamy uchwyty do kabiny prysznicowej, ponieważ wydaje nam się, że nie da się ich zabrudzić. Tymczasem osad może być niewidoczny, jednak gdy tylko zastosujemy odpowiednie detergenty i przetrzemy nimi uchwyt, może okazać się, że zacznie on wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie niż przedtem, chociaż jego czyszczenie nie wymagało od nas dużego wysiłku.

Uchwyty do kabiny prysznicowejZazwyczaj uchwyty produkowane są w kształtach, które łatwo czyścić – bez problemu można bowiem dotrzeć do każdego miejsca, cały uchwyt więc jest równomiernie wyczyszczony na widocznej powierzchni. Od uchwytu możemy przejść do brodzika. Tutaj również bardzo rzadko zabrudzenia widać gołym okiem, ale i tak najlepiej zastosować środek z dodatkiem odkamieniacza, czasami dobrze wybrać też produkt ze składnikami przeciwgrzybicznymi. Oczywiście każdy element prysznica, a więc i wspomniany uchwyt, baterię i brodzik, i drucianą półeczkę, po wyszorowaniu należy dokładnie spłukać tak, aby nie pozostały na nich żadne ślady po detergencie. Pamiętajmy też o tym, że w odpływie lubią zbierać się włosy, te widoczne wyjmiemy, jednak na pewno są one też w rurach. W związku z tym warto mieć pod ręką także środek do przeczyszczania rur. W ostatnim kroku, po wypolerowaniu uchwytu i brodzika, możemy przejść do czyszczenia ścianek. Najlepiej posłuży do tego płyn do mycia szyb, który rozprowadzamy i dokładnie rozcieramy, a taką kabinę prysznicową następnie dokładnie polerujemy, aż do momentu, gdy będzie już całkowicie sucha.

Z pewnością po takim czyszczeniu każda kabina będzie wyglądać o wiele lepiej. Warto czyścić ją regularnie, ponieważ, jak już zostało wspomniane, osad jest niewidoczny. Unikając regularnego czyszczenia możemy doprowadzić prysznic do nieestetycznego stanu, poleca się więc czyszczenie uchwytów, ścianek i brodzika bezpośrednio po każdej kąpieli.