Czym można pomalować listwy?

listwa do malowania nmc

Listwy znajdujące się przy podłodze czy przy suficie od wiecznie kojarzą się z białymi frontami, tak jakby nie można było kupić ich w innym kolorze. Co prawda, ten kolor symbolizujący czystość i niewinność prasuje do każdej ściany, bez względu na to, na jaki jest kolor pomalowana, jednak czy naprawdę nikt nigdy nie chciał odmienić wygląd listwy, na którą patrzy się codziennie przesiadując w salonie?

Jak bezpiecznie pomalować belgijskie listwy nmc?

listwa nmc malowanieOkazuje się, że architekci wnętrz znaleźli sposób, w jaki można odmienić wnętrza, a jednocześnie nie ujmować z ich uroku. Nowoczesne listwy nmc do malowania ich pozwalają na bardzo istotny zabieg – połączenie sprawdzonego sposobu na zamaskowanie kabli oraz mniejszych szczelin z przepięknym kolorem pokoju. Jeżeli ktoś nie chce wyróżniać swojej ściany, może samemu zakupić farbę oraz listwy, które odpowiednio zamontowane oraz potraktowane farbą nadadzą iście nowoczesnego wyglądu. Przed przystąpieniem do malowania należy pamiętać o kilku zasadach. Na powierzchni elementów sztukaterii nie może być żadnych zabrudzeń i plam. Pozbyć się należy także powłok malarskich, które są nakładane na niektóre listwy, w celu ich utrzymania w czystości na czas transportu. Wszelkie wgniecenia i zarysowania powinny być zniwelowane za pomocą papieru ściernego, by farba ładnie wyglądała w efekcie końcowym.

listwa do malowania nmcPonadto, malowana powierzchnia nie może być śliska i dlatego niezbędne jest wyrównanie jej połysku do matu. Można to zrobić również papierem ściernym o odpowiedniej gradacji. Listwy nmc są gotowe do malowania, gdy ich podłoże będzie odpowiednio oczyszczone i pozbawione połyskującej powierzchni. Najlepiej jest malować je, gdy nie są jeszcze zamontowane. Dzięki temu, że ma się wtedy o wiele większą swobodę ruchu, o wiele łatwiej można dostać się do wymagających oszlifowania pofałdowań oraz nierówności na listwie. Dla każdego, kto dopiero po zamontowaniu ich chciałby zmienić ich kolor również jest rozwiązanie – nalezy zabezpieczyć dodatkowo ścianę wokół listwy, najlepiej farbą malarską.

Dzięki temu ściana nie pobrudzi się i nie trzeba będzie jej malować ponownie. Zaoszczędzi się w ten sposób czas i pieniądze, a i efekt będzie zniewalający. Ciekawym sposobem na odnowienie listew jest także ponowne nadanie im koloru. W przypadku przemalowywania trzeba najpierw sprawdzić na małej powierzchni listwy, czy nowy kolor całkowicie pokrywa starą barwę. Jeżeli nie, konieczne będzie usunięcie zastanego koloru i przygotowanie podłoża do kolejnego malowania.

Czym można pomalować listwy?
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4979