Czym charakteryzuje się dom pasywny?

dom pasywny

dom pasywnyChyba każda osoba wie, czym jest dom, ale gdy słyszymy zagadnienie dom pasywny zastanawiamy się, co to właściwie jest. Dom pasywny to w zasadzie swego rodzaju standard wznoszenia obiektów budowlanych. Domy pasywne są budowane z elementów o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych.

Ponadto przy budowanie stosuje się szereg rozwiązań, które mają zminimalizować zużycie energii w trakcie eksploatacji budynku. Według wyliczeń specjalistów zapotrzebowanie na energie domach pasywnych jest ośmiokrotnie niższe niż w innego rodzaju budowlach. Domy pasywne to innowacyjne rozwiązanie, gdyż samo oszczędzanie energii nie tylko zmniejsza koszty utrzymania budynku, ale również jest swego rodzaju sposobem dbania od środowisko.
Tutaj należy przejść do tego, że domy pasywne nie potrzebują standardowego systemu grzewczego. Niepotrzebne są, więc standardowe piece, ani grzejniki, chociaż wiadomo, ze w pewnych warunkach klimatycznych zastosowanie takich elementów jest niezbędne. Dom pasywny charakteryzuje się przede wszystkim bardzo niskim zużyciem energii na ogrzewanie.
Ponadto dom pasywny wykazuje bardzo niskie zużycie wszystkich nośników energii, niezależnie od tego, czy to jest gaz, oleju opałowy, czy drewno. Ponad budowa domu pasywnego zapewnia możliwość dogrzewania pomieszczeń wentylacją. Nie trzeba tutaj grzejników, ani ogrzewania podłogowego. Budowa domu pasywnego zapewnia, że obiekt będzie szczelny. Napływ zimna będzie bardzo ograniczony. Bardzo często wiele osób mówi, że budowa domu pasywnego to nic innego niż budowa domu energooszczędnego.
Niestety są one w błędzie. Gdyż budowa domu energooszczędnego ma na celu zbudowanie budynku, który ogranicza zużycie energii grzewczej, natomiast w przypadku domu pasywnego to coś zupełnie innego.

Chociaż w obu przypadkach chodzi o to samo, aby człowiek, w ciągu roku wydawał jak najmniej pieniędzy na jego ogrzewanie, a jak wiadomo z roku na rok wydatki te rosną w zastraszającym tempie i o ile nie mieszkamy w tropikach musimy liczyć się z ogromnym wydatkiem w czasie mroźnej zimy, jak również wczesną wiosną i jesienią.

Czym charakteryzuje się dom pasywny?
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755