Budownictwo modułowe – domy drewniane

modułowe domy drewniane

Budownictwo modułowe jest nowoczesnym, wygodnym rozwiązaniem. Dzięki niemu można bowiem bardzo szybko postawić obiekt wytrzymały i trwały, który nadaje się do natychmiastowego zamieszkania. Domki takie mogą mieć powierzchnię 25m2 i nie wymaga się przy tym pozwolenia na budowę, dlatego są idealnym wyborem na działkę rekreacyjną.

Zalety modułowego domu

modułowe domy drewnianeDlaczego warto wybrać właśnie modułowe domy drewniane? Przede wszystkim z tego względu, że ich budowa zabiera naprawdę niewiele czasu! Jest to możliwe, gdyż producent wykonuje komponenty do konstrukcji domu u siebie w fabryce. Gdy są gotowe, dostarcza je na plac budowy, gdzie wystarczy połączyć je w całość! Takie domy modułowe drewniane doskonale sprawdzają się jako domki letniskowe, charakteryzuje je bowiem estetyczny wygląd oraz solidność. W dodatku producent na życzenie wykonuje także ocieplenie oraz montuje system ogrzewania, dzięki czemu takie drewniane domy modułowe mogą być użytkowane przez cały rok! Jeżeli szukamy doskonałej i stosunkowo niedrogiej alternatywy dla plastikowych domków holenderskich, modułowe domy z drewna będą idealnym wyborem, który z pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania. Producenci oferują takie domki o różnej wielkości, mogą mieć tylko jedno pomieszczenie sypialniane lub więcej. Każdy dom wykonywany jest z wysokiej jakości materiałów przy zastosowaniu najnowszych technologii, co sprawia, że jest on naprawdę wytrzymały.

modułowe domy drewnianeNadaje się do zamieszkania od razu po wykończeniu. Producent wykonuje bowiem takie domki kompleksowo – a więc nie tylko stawia drewnianą konstrukcję, ale także wykonuje instalację elektryczną oraz wodno-sanitarną, jak również montuje stolarkę okienną. Od wewnątrz wykończenie obiektu odbywa się poprzez wykonanie ścian wewnętrznych dzielących budynek na części o określonej wielkości. Ściany te są szpachlowane i malowane białą farbą, można je w zależności od oczekiwań pomalować później na dowolny, wybrany przez siebie kolor. Jeżeli chcemy, możemy zdecydować się na drewniany dom modułowy z tarasem wykonanym z desek kompozytowych. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń rekreacyjną. Producenci domów modułowych oferują także dodatkowe funkcjonalności, na przykład montaż alarmu. Będziemy od razu dostawać na komórkę powiadomienia w sytuacji, gdy ktoś niepowołany dostanie się do naszego domu.

Drewniane domy modułowe to atrakcyjna opcja ze względu na krótki czas stawiania obiektów, a równocześnie ich wysoką jakość. Wiele osób uważa, że za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat budownictwo modułowe rozwinie się jeszcze bardziej i będziemy stawiać jedynie takie domy modułowe, nie klasyczne murowane.

Budownictwo modułowe – domy drewniane
Przewiń do góry

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /domains/olusha.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669