silnik do bramy przesuwnej

Automatyka do bramy przesuwnej

Dzięki automatyce do bram przesuwnych, możemy otwierać i zamykać skrzydła bez konieczności wysiadania z własnego pojazdu. Jeżeli zależy nam na komforcie, jest to idealne rozwiązanie dla nas. Taki system automatyki składa się z szeregu urządzeń – silnika prądu stałego, fotokomórek, z nadajnika radiowego, akumulatorów i paru innych rzeczy.

Silnik jest najważniejszy

silnik do bramy przesuwnejMuszą one ze sobą współpracować, aby działanie bramy nie generowało żadnych problemów. Najważniejszy jest silnik do bramy przesuwnej. To on napędza siłownik, dzięki czemu brama może otwierać się i zamykać w sposób automatyczny. Silnik z siłownikiem tworzą jedno urządzenie. Zatem przyjrzyjmy się przykładowemu silnikowi do bramy przesuwnej. Taki silnik o maksymalnej mocy 80W i maksymalnym poborze prądu 3,5A pozwala na realizowanie 15 cyklów na godzinę, a około 80 cyklów na dobę. Jest to więc rozwiązanie do posesji o dość sporym ruchu. Jeśli chodzi o prędkość otwierania, jest to 10 m na minutę, zatem bramy o skrzydle krótszej długości otworzą się w kilkadziesiąt sekund. Nie jest to więc długi czas, z pewnością nie na tyle, abyśmy stracili cierpliwość. Materiał zastosowany do produkcji siłownika oraz jego podzespoły sprawiają, że urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane w zmiennych temperaturach.

silnik do bramy przesuwnejNiezależnie od tego, czy na dworze panuje mróz, czy może wysoka temperatura – taki silnik do bramy przesuwnej będzie pracował niezawodnie. Warunki atmosferyczne nie mają wpływu na możliwość wystąpienia awarii. Z reguły awarie dotyczą przeciążenia – gdy okaże się, że zastosowaliśmy siłownik o zbyt małej mocy w stosunku do ciężaru skrzydła bramy. Jeżeli jednak odpowiednio dobierzemy siłownik do parametrów bramy, takie problemy nie powinny się pojawiać. Omawiany silnik sprawdza się przy bramie, której masa nie przekracza 300 kg. W przypadku cięższych bram, należy już szukać siłownika o lepszym standardzie technicznym. Nie będzie to problem, ponieważ oferty producentów obfitują w różnego rodzaju siłowniki, które różnią się między sobą nie tylko mocą oraz ilością cykli na dobę, ale przede wszystkim konstrukcją. Są to siłowniki ślimakowe, elektromechaniczne, siłowniki z łamanym skrzydłem oraz napędy podziemne.

Bez wątpienia jest to szeroki wybór, dlatego znajdziemy wśród tych propozycji rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w naszym przypadku. Podsumowując, odpowiednio dobrany siłownik pozwala na niezawodną pracę automatyki nawet przez długie lata. Nie należy więc bagatelizować tej kwestii, a jeżeli nie wiemy, jakie rozwiązanie wybrać – poradźmy się profesjonalistów.