ławka betonowa

Architekt radzi: beton w nowej wersji

Jeżeli jesteśmy fanami nietypowych aranżacji, lubimy nowoczesny styl, który odznacza się surowością i minimalizmem form dążącym do kreowania efektu skupionego na jednym elemencie, wówczas powinniśmy zainteresować się betonem architektonicznym.

Ławka betonowa do naszego oGRODu

ławka betonowaTo stosunkowo nowe rozwiązanie w dziedzinie architektury wnętrz, gdyż beton przez wiele lat był zdefiniowany wyłącznie jako materiał konstrukcyjny, który nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek funkcją dekoracyjną. Trend, który miał swoje początki pół dekady temu, obecnie jest jednym z wiodących na rynku. Wpłynęło to pozytywnie na rynek producentów poprzez rzucenie im wyzwania na znalezienie nowych propozycji realizacji właśnie z betonu. Stąd też projekty nietypowych szalunków, które wypełnione odpowiednią mieszanką tworzą donice betonowe, czy siedziska, a także elementy mogące stanowić pokrycie ścian zarówno w środku mieszkania, jak i na zewnątrz zastępując klinkier jako elewację. Tego typu płyty z betonu architektonicznego cechuje niski koszt produkcji i duża możliwość indywidualnego wpływu na kształt realizowanego zlecenia, począwszy od koloru, przez fakturę, na wymiarze skończywszy. Niektóre firmy proponują rozwiązania całkowicie nietypowe, gdyż mają w ofercie płyty betonowe dekoracyjne, które mogą przedstawiać dowolną grafikę wybraną przez klienta i zrealizowaną w jednej z opcji technicznych, która może stać się elementem ściany poprzez montaż na metalowym wyciągu, bądź bezpośrednio na ścianie.

Architekci podkreślają, że betonowy trend utrzyma się jeszcze przez kilka sezonów, dlatego warto zainwestować w takie rzeczy jak ławka betonowa, donice betonowe, lub w płyty z betonu architektonicznego, w tym płyty betonowe dekoracyjne i zmienić całkowicie swoje wnętrza nadając im nowoczesnego charakteru i klasy, dzięki surowości i minimalizmowi.