projektowanie ogrodów

Aranżacja romantycznego ogrodu

Kobiety, które posiadają dusze romantyczek, bardzo lubią otaczać się kwiatami – ich aromat przynosi ukojenie i uprzyjemnia odpoczynek. To dlatego takie osoby dobrze czują się w ogrodach – spędzając tam czas samotnie, oddają się rozmyślaniom, z najbliższymi zaś osobami mogą przeprowadzać intymne rozmowy.

Projekty ogrodów romantycznych

projektowanie ogrodów Aranżacja ogrodu, w którym będzie można uzyskać romantyczny nastrój, nie jest trudna. Taki efekt można osiągnąć na przykład poprzez tanie projektowanie ogrodów w mazowieckim. Profesjonaliści, którzy od lat zajmują się kreowaniem ogrodów, przygotują ogród w każdym określonym stylu. Z romantyzmem i sentymentalizmem najbardziej kojarzą się ogrody angielskie, jednak dobrze sprawdzi się także ogród różany. W przypadku rozarium, powinniśmy pamiętać, że jego założenie może być bardziej kosztowne od ogrodów w innym stylu – to dlatego, że róże są jednymi z droższych kwiatów, a w ogrodzie różanym powinniśmy mieć ich naprawdę dużo, w końcu to jedyne rośliny, które muszą znaleźć się na rabatkach. Choć na pewno można samodzielnie zaprojektować rozarium, wydaje się, że pomoc profesjonalistów będzie wskazana – dzięki nim harmonijnie rozmieścimy nie tylko rabaty, ale i pergole, łuki oraz trejaże. Ponadto należy pamiętać o tym, aby ogród opierał się na geometrycznych kształtach.

projektowanie ogrodówWykorzystana mała architektura powinna byś zaś jak najbardziej prosta – główną dekorację stanowią przecież róże. Wiele osób jednak nie decyduje się na ogród różany z tego względu, że jego pielęgnacja jest naprawdę wymagająca – jeden dzień zaniedbania może być już nieprzyjemny w skutkach. Inaczej jest z ogrodami angielskimi – w nich najważniejsza jest naturalność, dlatego można pozwolić niektórym roślinom rosnąć w swoim tempie, można także nie formować krzewów i drzewek, umożliwiając im swobodne dorastanie. Aby jednak ta naturalna swoboda prezentowała się stylowo, nie zaś niestarannie czy niechlujnie, cała kompozycja ogrodu powinna być odpowiednio rozplanowana. Decydując się na pomoc doświadczonego projektanta ogrodów, możemy liczyć na to, że wszystkie elementy ogrodu – proste ścieżki, rabaty, klomby, ławeczki, oczko wodne – znajdą się we właściwych miejscach, a całość będzie wyglądała naprawdę estetycznie.

Ogród w stylu angielskim to dobry wybór na zagospodarowanie terenu wokół domku jednorodzinnego. Taki ogród sprawdzi się też na mniejszych powierzchniach – na przykład na działce. Profesjonaliści zadbają o niebanalne, ale spokojne i nastrojowe aranżacje, które podkreślą sentymentalny styl ogrodu.